medya sensin, paylaş!

Aligül’e Sevgiler Etkinlikleri Sona Erdi

Geçen yıl 25 Eylül’de kaybettiğimiz aktivist Ali (Aligül) Arıkan anısına Ankara’da Trans Danışma Merkezi (T-Der)’in düzenlediği etkinlikler sona erdi.
Etkinliklerin ilk gününde T-Der’in kurucularından Aras Güngör Aligül’ün kim olduğu, LGBT Aktivizminde Ali’nin yerinden ve ...

Anayasa Mahkemesi'nden Hükümet'e: "Nefret Söylemini ve Cinsel Yönelimi Tanı"

Anayasa Mahkemesi ilk kez “cinsel yönelim” ve “nefret söylemi” kavramlarını tanıdı ve eşcinsellere sapkın demenin nefret söylemi olduğunu kabul etti.


Av. Sinem Hun’un Habervaktim.com internet sitesinin kendisini ve Kaos GL Derneği’ni hedef gösteren, nefret söylemi içeren yayınından ...

Conchita Wurst İstanbul LGBTİ Onur Yürüyüşü'ne Selam Gönderdi

2014 Eurovision Şarkı Yarışması'nda birinci olan Conchita Wurst yarın, saat 17:00'de, Taksim'de yapılacak Onur Yürüyüşü'ne destek mesajı yayınladı.
Wurst yayınladığı videoda "Hepinize mutlu bir Onur Yürüyüşü diliyorum. Aslına bakarsanız sizlerle beraber olamayacağım için kıskançlıktan çatlıyorum ...

Okan Bayülgen'den "Hormonlu Domates"e hormonlu tavır

10'uncu Hormonlu Domates Ödül Töreni bildiğiniz gibi 25 Haziran gecesi The Mekan'da düzenlendi. Seyhan Arman'ın sunduğu gecede halk oylamasıyla birçok kişi ve kurum homofobik tavırlarından dolayı 'ödül' almıştı.
Ödül alanlar arasında bulunan Okan Bayülgen 3,5 milyon ...

​10. Hormonlu Domates Homofobi Transfobi Ödülleri Dağıtıldı

Lambdaistanbul LGBTT Dayanışma Derneği’nin homofobik ve transfobik kişi ve kurumlara ilk kez 2005 yılında vermeye başladığı “ Hormonlu Domates Ödülleri ” 2014 yılı kazanan listesi şöyle:
Yaşam Alanları : Kızılay AVM
"Cumhurbaşkanı Gül’ün talimatı var, sizin türdeki insanları almıyoruz" açıklamasıyla 3 ...

Boğaziçi Köprüsü'ne Gökkuşağı Bayrağı

İstanbul Lgbti (Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Transseksüel, İnterseks) Dayanışma Derneği aktivistleri trans nefret cinayetlerine, katillerin cezasızlık durumuna ‪#‎failidevlet‬ ve 22 haziran'da gerçekleşecek olan trans onur yürüyüşüne dikkat çekmek için Boğaziçi Köprüsünde eylem gerçekleştirdi.


Trans Onur haftası aktivistleri trans nefret cinayetlerine ...

Ankara'daki LGBTİ'ler de Gezi'yi Unutmadı!

Ankara'da bulunan "LGBTİ Tartışma Grubu" Gezi'nin yıldönümü olan 31 Mayıs Cumartesi günü Kuğulu Park'ta buluştu.
Yaklaşık 25 kişinin katıldığı buluşmada pankartlar hazırlandı ve parkın çeşitli noktalalarına "LGBTİ'ler burada", "Yasak ne ayol" yazılamaları yapıldı.
Parkın içinde mini ...

LGBTİ'ler SOMA için Yürüdü

Kaos GL Derneği’nin düzenlediği 9. Homofobi Karşıtı Buluşma, Ankara Üniversitesi Cebeci Kampusun'den başlayarak Sakarya Meydanı'nda son bulan yürüyüş ile tamamlandı.
17 Mayıs Uluslararası Homofobi ve Transfobi Karşıtı Gün dolayısıyla Ankara'da düzenlenen yürüyüşte nefret cinayetlerinin yanı sıra ...

Sakallı Kadınlar Vardır, Eurovision'u da Kazanabilirler!

Dünyanın en çok izlenen müzik yarışması olan Eurovision'u “sakallı kadın” Conchita Wurst kazandı.
2014 Eurovision finaline kalan Conchita Wurst, birçok kesim tarafından büyük ilgi görmüş ayrıca birçok kesim tarafından da transfobik tepkilere maruz kalmıştı. Enfes şarkısı ve tavırlarıyla geceye ...

Çağla Joker'in Katili Yakalandı

İstanbul Tarlabaşı’nda Pazartesi gecesi gerçekleşen nefret cinayetinin katil zanlısı dün yakalandı.
21 Nisan Pazartesi gecesi Beyoğlu'ndaki bir evde Çağla Joker adlı trans kadını tabancayla öldüren, Nalan adlı transı da yaralayan 17 yaşındaki zanlı H.T. Asayiş Şubesi ekipleri ...

Beyoğlu'nda Nefret Cinayeti

Beyoğlu'nda bir evde kalan 2 trans kadın, henüz kimliği belirlenemeyen 2 kişi tarafından silahlı saldırıya uğradı. Saldırı sonucu Çağla Joker isimli trans hayatını kaybederken, arkadaşı da ağır yaralandı. Saat 12:00’de Daracık Sokakta cinayet protesto edilecek.
Olay, saat ...