medya sensin, paylaş!

Kirazın yararları


Şu an mevsimin en bol bulunan meyvesi "kiraz fitokimyasallar" açısından zengindir. Bu maddeler anthocyanins (mevye ve sebzelerin rengini veren pigmentlerdir. Hücreleri zararlı kanserojen maddelere karşı koruyan antioksidanlardır. Ayrıca A, C vitamini, posadan da zengin bir meyvedir.
Ara öğünlerinizde "ölçülü" tüketebilirsiniz ...

​“Tuz” Beslenmemizde Önemli Mi?... UZMAN YAZARIMIZ AYŞE CENGIZ''İN DEĞERLENDİRMESİ

Tuz: Kimyasal olarak “sodyum ve klor” elementlerinden oluşur. Sodyum vücudumuzda gerekli bir elektrolittir ve önemlidir. Beyin, kas, sinir sistemi arasında iletişimi sağlayan elektrik sinyallerinin oluşumu için gereklidir. Ayrıca vücutta kan basınç dengesinin sağlanmasında sodyum önemlidir.
Günlük sodyum ihtiyacımız 2400mg iken ...

Zayıflamada Aksesuarlar Arttıkça Obezite Artıyor Mu?

Zayıflama sektörünün aksesuarları (akapunktur, mezoterapi, oksiterapi, hidroterapi, kavitasyon, pasiv jimnastik, zayıflama ilaçları! ...gibi) arttıkça bireyin şişmanlık sorunu da artmaktadır. bu bol seçenekler karşısında ne yapacağını hangi yöntemi seçeceğini bilemeyen kişinin yaşadığı kafa karışıklığı bireyi sorunun özünden uzaklaşmakta ve çözümü güçleşen ...

Siz de Bunları Yapın Hayatınıza "İyilik " Katın

biliyoruz yaşamınıza çok şey sığdırmak zorundasınız.
İş kariyer, sosyal yaşam, çocuk, anne, baba rölü
Neleri ertelediğinizi bilmiyoruz.
Ancak Sağlığınızı , iyi beslenmenizi" ertelemeyin diyoruz. Yani
Öğünlerinizi es geçmeyin, çünkü "uzun açlıklar" insülin hormon direnci yaratır. Sondasın da " önlenemez bir duygu ile ...

Yaşla birlikte "kilo vermek" neden zorlaşır?

Yaşla birlikte kilo vermek neden zorlaşır?
Bilim insanları, yaş ilerledikçe kilo vermenin neden zorlaştığını açıga çıkaracak bir araştırmaya imza attı.
Buna göre yaşlandıkça kahverengi yağ dokusunun etkinliği azalıyor; bu durumda şişmanlamak daha kolay, kilo vermek ise daha zor oluyor.

Yaş ...