medya sensin, paylaş!

Gezi Parkı olayları gazetelere nasıl yansımıştı?

27 Mayıs 2013'te saat 22:00 civarında Gezi Parkı'ndaki duvarın yıkılarak, 5 ağacın yerinden sökülmesiyle başlayan Gezi Parkı Eylemlerinin üzerinden bir yıl geçti.
Yıl dönümü nedeniyle bugün de binlerce polisten oluşan güvenlik güçleri tarafından ziyarete kapatılan Gezi Parkı ...

Okmeydanı'nda yaşananlar Bursa'da protesto edildi!

22 Mayıs'ta Okmeydanı'nda yaşanan polis terörü, Setbaşı'nda toplanan yaklaşık 250 kişinin katıldığı yürüyüşle protesto edildi.
Heykel Valilik önüne kadar yapılan yürüyüş süresince kitle tarafından sık sık ' Roboski'den Soma'ya, Katil Devlet Her Yerde ', ' Polis Simit Sat ...

Selfie'nin Türkçe karşılığı belli oldu!

En son Cem Yılmaz tarafından 'kendikem' olarak tarif edilen "selfie" uygulaması, bugünTDK Bilim Kurulu tarafından resmen "özçekim" olarak belirlendi.
Son 1 aydır Facebook, telefon ve mail aracılığı ile görüş ve önerileri alan TDK, geçtiğimiz hafta önerileri 5'e indirmişti.
TDK ...

Reklamlarla Anneler Günü

Reklam dünyasından bir Anneler Günü daha rüzgar gibi geçti.
Toplumsal cinsiyet rolleri algısıyla, söz konusu “anne” ler olunca, akıllara hemen ev işleri, çocuk bakımı vb sorumluluklar geliyor. Hal böyle olunca en çok konuşulan Anneler Günü reklamları genelde ev elektroniği üreten ...

Bursa'da 1 Mayıs böyle geçti


SYKP Osmangazi İlçe Kongresi yapıldı

Kasım 2013'de Bursa'da resmen kurulan Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi , bugün yapılan kongre ile Osmangazi İlçe Örgütü' nün yeni Yönetim Kurulu'nu belirledi.
Özgürlük ve barış mücadelesinde hayatını kaybeden Devrim Şehitleri adına saygı duruşu ile başlayan kongre Faaliyet Raporu ...

Ateistler artık yalnız değil: Ateizm Derneği Kuruldu

Örgütlenme çalışmaları sonuç verdi, Türkiye'nin ilk ve tek Ateizm Derneği kuruldu.

fotoğraf: Radikal
Sosyal Medya hesaplarından 'Artık hiç bir ateist, hiç bir dinsiz kendini yalnız hissetmeyecek. ne mahkemede, ne de sokakta ! Her kim ki bir ateiste, bir dinsize haksızlık ...

Behzat Amir'den mafya olur mu?

Behzat Ç ile uğurladığımız Erdal Beşikçioğlu, Mafya Babası rolü ile ekrana geri dönüyor-muş!
Behzat Ç alışılmış dizi karakterlerinden farklı ekibiyle, sürükleyici kurgusu ve en çok da 'muhalif' dokundurmaları ile özellikle 'yaramaz' kuşağın favorisi olmuştu.
Çoğumuz şimdiden tüm sezonlarını dvd ye ...

Mevlana Değişim Programı nedir?

YÖK tarafından 2011 yılında yürürlüğe alınan Mevlana Programı ile birlikte yurt dışındaki yükseköğretim kurumları ile Türkiye'deki yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişiminin önü açıldı.
www.yok.gov.tr/web/mevlana adresinde Program ile ilgili paylaşılan bilgiler şöyle ...

Kampüste sınav haftası 'geyiksiz' geçmez!

Pek çok üniversitede 'Vize Haftası' başladı.
Üniversitelinin kahve ve makarna ile süre giden sakin hayatına ağır bir darbe olarak ortaya çıkan ARA SINAV kabusu, pek çok klişe esprinin üretilmesine de vesile olmuştur:)
Bunlardan bazılarının size de çok tanıdık geleceğine eminim ...

#sonselfie büyük iş başaracak!

Dünya Doğayı Koruma Vakfı( WWF ) nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan hayvanları korumak için çok anlamlı bir selfie kampanyası başlattı.
Bunun için çekilen fotoğrafları saniyeler içinde yokeden Snapchat uygulamasını kullanan WWF , bu uygulama altında başlattığı #sonselfie kampanyası ile "saniyen var ...

Öğrenci Evinin olmazsa olmazları!

Geçmişe dönüp baktığımızda yüzümüzü gülümseten onlarca anıyla dolu; müthiş üniversite yılları !
Çoğumuzun beslenme, barınma, ev idaresi gibi temel sorunlarla ilk kez baş başa kaldığımız o unutulmaz yıllar kim bilir ne maceralarla dolu duruyor zihinlerimizin bir köşesinde.
Söz konusu 'geyik' olunca ...

3.köprü 3 can aldı

3. Köprü'nün yol yapım çalışmasında, beton dökümü esnasında kalıbın açılması sonucu meydana gelen kazada 3 işçi hayatını kaybetti.
İstanbul'da yapımı devam eden 3. köprünün Reşadiye-Çamlık bağlantı yolu üzerinde Beykoz'da bulunan 35 no'lu viyadüğün başlık kirişinin beton ...

WWW 25 yaşında! Peki ya sonra?

World Wide Web! Dünya üzerinde internet kullanan yaklaşık 2.5 milyar insanın göz bebeği www geçtiğimiz ay 25.yaş gününü kutladı!
Türkiye’de seçim öncesi tıklanma rekorları kıran ses kayıtlarının gölgesinde sessiz sedasız bir doğum günü geçiren World Wide Web ...

Cem Yılmaz 'selfie' modasına uymadı, uydurdu!

Twitter'da takipçi sayısı 6 milyonu aşan Cem Yılmaz, hemen hemen attığı her tweet ile bir habere konu oluyor.
Yılmaz, bu kez profilinden paylaştığı selfie fotoğrafa bulduğu türkçe isimle sosyal medyanın gündeminde.


Cem Yılmaz'ın 'Kendikem' notu düşerek yaptığı bu ...

Twitter ilk zaferini kazandı!

Twitter resmi hesabından attığı tweetle, başvurduğu mahkemeyi kazandığını duyurdu. Twitter, Mahkeme kararını Resmi blogunda mahkeme kararını hem İngilizce hem Türkçe yayınlayan Twitter ile ilgili 18. Anadolu Asliye Mahkemesi tüm siteye erişim engellenin kaldırılmasına hükmetmiş.
webrazzi.com'da yer alan haberde ...

Önder Aytaç gözaltına alındı

25.03.2014 tarihinde Samanyolu ekranlarında yayınlanan Yakın Gelecek programında Türkiye'nin Suriye'ye askeri bir operasyon yapmaya hazırlandığını iddia eden Önder Aytaç, Ankara'da gözaltına alındı.
İşte Samanyolu TV'deki o program:

Bursa'da binler Newroz'u kutladı

Bursa'da Halkların Demokratik Partisi Bursa İl Örgütü tarafından Gökdere Meydanı'nda düzenlenen mitinge her yıl olduğu gibi binlerce kişi katıldı.
Saat 13.00’de devrim ve demokrasi şehitleri adına saygı duruşuyla başlayan mitinge BDP Mardin Milletvekili Erol Dora da ...