medya sensin, paylaş!

Sokak Hayvanları İçin Yeni Bir Ev, Yeni Bir Umut

Eldad Hagar tarafından kurulan "Hope For Paws" adlı bir kuruluş s okakta kalmış, caddelerde ölüme terkedilmiş zor durumdaki yaralı ve yardıma muhtaç hayvanlara yardım ediyor. Tek gelir kaynağı bağışlar olan bu yardım kuruluşunun amacı; sokakta yaşayan köpekleri ve diğer tüm ...

Diyarbakır'da Bayrak İndirildi

Diyarbakır Lice'de yaşanan olaylarda polis ile yolu trafiğe kapatan grup arasında çıkan çatışmada Ramazan Baran isimli vatandaş hayatını kaybetmişti. Ramazan Baran'ın cenaze töreninden sonra yüzleri kapalı grup, 2. Hava Kuvveti Komutanlığı garnizon sahası içine bahçe duvarından atlayarak direkteki ...

Okmeydanı'nda Eylemcilere En Sert Tepki 'Yaşlı Teyzeden' Geldi


Diyarbakır'ın Lice ilçesinde 2 kişinin yaşamını yitirmesini protesto etmek amacıyla toplanan grup Okmeydanı'nda polis ile gergin anlar yaşadı. O sırada yaşlı bir kadın, yüzleri maskeli eylemcilerin yanına kadar giderek yaşanan olaylardan dolayı sert tepki gösterdi.
Sabah saatlerinde eylem ...

Türkiye'nin İklim Tipi Artık Yarı Tropik

Son günlerde ülkeyi etkisi altına alan şiddetli dolu ve yağış konusunda İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Şen açıkladı: "Türkiye'nin iklimi artık yarı tropik."
Küresel ısınmaya bağlı olarak ...

Zamane Sokakları

Dünya genelinde son yıllarda popüler hale gelen 3D Anamorfik Sokak Sanatı, hız kesmeden yaygınlaşmaya devam ediyor. Önemli şehirlerde kaldırımlara yapılan üç boyutlu çalışmalarla sokaklar daha renkli hale geldi.
Edgar Mueller, Gregor Wosik, Manfred Stader, Kurt Wenner, Julian Beever gibi sanatçılar ...

Erdoğan: Bu Ülkede Her Ölüm Hadisesinde Tören Mi Düzenleyeceğiz?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti'nin genişletişmiş il başkanları toplantısında konuşma yaptı. Konuşmasında Uğur Kurt'un hayatını kaybettiği müdahaleye de değinen Erdoğan'ın o açıklamaları:
"Şımarıklık karşısında, nefret suçları karşısında susacak değiliz. Soma’yı bahane edip yeni cinayetler işleyen ...

Soma'da Maden Yangını

Manisa'nın Soma ilçesinde bir kömür madeni ocağında, elektrik trafosunun alev almasıyla başlayan yangında son bilgilere göre 1 kişi öldü, çok sayıda işçi ise yerin 2 bin metre altında mahsur kaldı.
Soma Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı, yangında yaralanan işçilerin hastaneye ...

Kanada'da İlk Esrar Otomatı

Dünya üzerinde marihuana(esrar) satışını tıbbi amaçlı yasallaştıran ilk ülke olan Kanada'nın Vancouver kentinde BC Pain Society adlı dispanserde marihuana satan ilk otomat hizmete girdi.
Kapalı poşet içerisinde bulunan, farklı miktar ve türde ot içeren bu otomat tıbbi amaçlı ...

Stephen Hawking'ten Korkutan İddia

Dünyanın en büyük fizikçisi olarak kabul edilen Nobel ödüllü bilim adamı Stephen Hawking , bir İngiliz gazetesi için yazdığı makalesinde yapay zeka teknolojisiyle ilgili korkutucu iddialar öne sürdü. Büyük bir hızla gelişmeye devam eden yapay zeka teknolojisinin insanoğlunun en büyük icadının ...

Schumacher'in Komadan Çıktığı İddiaları Yalanlandı

Geçtiğimiz yıl 29 Aralık'ta kayak yaparken düşüp kafasını kayaya çarpması sonucu komaya giren Formula 1 pilotu Michael Schumacher'in komadan çıktığı ve iyileşme olasılığının yüksek olduğu iddiaları sosyal medyaya bomba gibi düştü. Hayranlarını sevindiren bu haber, çok geçmeden Bild ...

Kuran'la Dalga Geçtiği İddia Edilen Egemen Bağış'a Tepki Büyük
18 Mart'ta Youtube'da BAŞÇALAN adlı kullanıcı tarafından yayınlanan, Egemen Bağış ve Metehan Demir'e ait olduğu iddia edilen konuşmalar sosyal medyada büyük tepki topladı.
17 Aralık operasyonu kapsamında iş adamı Reza Zarrab'dan rüşvet aldığı iddiasıyla bakanlık görevinden ...

Önce Tecavüz Etti, Sonra Boğarak Öldürdü !

Kırklareli'nde 3 gün önce okula gitmek için evden ayrılan ve o günden beri haber alınamayan 10 yaşındaki Halil İbrahim Aktaş'ın cesedi İnciraltı Mevkii'nde çalılıklar içerisinde bulundu.
4.sınıf öğrencisi Halil İbrahim Aktaş'ın arama çalışmalarını sürdüren Kırklareli ...

Son Ses Kaydı İnternete Bomba Gibi Düştü !

Youtube'da HARAMZADELER333 isimli kullanıcı tarafından yayınlanan son ses kaydında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğu iddia edilen kişi ile Bjk eski yönetim kurulu üyelerinden Hasan Gürsoy olduğu iddia edilen kişi arasında bir konuşma geçiyor.
Gezi Parkı eylemleri sırasında Bjk Başkanı ...

#MemurTeoman Ortalığı SalladıSon zamanlarda internette yayınlanan, yolsuzlukları kanıtlayan ses kayıtlarına bir yenisi daha eklendi. Son ses kayıtları, Twitter'da 'Memur Teoman'ı günün adamı yaptı.
Reza Sarraf ve Rüçhan Bayar arasında geçen ve memurlara verilecek rüşvetin konuşulduğu ses kaydında, 'Teoman' adlı gümrük ...

Tencere-Tava Davasında İlk Duruşma !


Gezi eylemleri sırasında, Beşiktaş'ta oturdukları apartman dairesinde tencere ve tava çalarak,insanların huzurunu bozdukları iddiasıyla haklarında 1 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Filiz Değirmenciler ve çocukları Tuğçe Aldede ile Onur Aldede'nin ilk duruşması görüldü.
İstanbul Adalet Sarayı ...

​#GeziyiHatırlat


Sinem AYDIN-İstanbul / Geçtiğimiz sene 27 Mayıs'ta Taksim Gezi Parkı'nda ağaçların sökülmesiyle başlayan,ardından tüm Türkiye'de hızla büyüyen kitlesel protestolar hala sıcaklığını koruyor. 17 Aralık soruşturması ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde yayınlanan ses kayıtlarına verilen ...

Yeraltından Çıkan Dev 'Eller'

Panamerican karayolu üzerinde Antofagasta şehrinin güneyine 75 km mesafede bulunan Şili'deki Atacama Çölü'nde bulunan bu dev el heykelinin sahibi Mario Irarrázabal.
Eserlerinde adaletsizlik, yalnızlık, üzüntü, işkence gibi duyguları ifade etmek için insan figürü kullanan Şilili heykeltraş Irarrázabal'ın ...

Tarihteki 16 "Çiftçi" Amerikan Başkanı

Tarihte,aralarında George Washington, Abraham Lincoln, Bill Clinton ve George W. Bush'un da bulunduğu 16 Amerika başkanının çiftçi olduğunu biliyor muydunuz?
İşte çiftlik sahibi tüm Amerika başkanları:
1. George Washington / Mount Vernon in Virginia

2. John Adams / Peacifield in ...

15 cm uzunluğundaki bu fosil aslında bir insan


10 yıl önce Şili'nin kuzeyindeki Atacama Çölü'nde bulunan 15cm uzunluğunda "Ata" adı verilen fosil kalıntısının ilk uzaylı ya da maymun olabileceği iddiası gündeme bomba gibi düşmüştü.
Fosilin başının vücuduna oranla büyük olması,uzaylı imgesine benzetilmesine sebep olmuştu. Uzaylı ...

Polisin 'Yok' dediği görüntüler ortaya çıktıGezi eylemleri sırasında yaşamını yitiren Mehmet Ayvalıtaş'ın polisin "kayıt yok" dediği son görüntüleri,savcılıktan mahkemeye gönderildikten sonra kaybolan CD'nin içinden çıktı.
Kazadan sonraki gün Örnek Mahallesi Şehit Hayrettin Yıldırım Polis merkezinin "Olay yerinde MOBESE yok" demesi üzerine görüntüler ...