medya sensin, paylaş!

Yeni Şafak'a göre: "Geziciler 'İstanbul'un Suyunu Bitirelim' Diye Örgütlendi"

Yeni Şafak Gazetesi'nin internet sitesinde bugün ilginç bir haber yer aldı. Habere göre, Gezi olaylarıyla hükümeti devirmeye çalışan "sağcı, solcu, ulusalcı, kürtçü vb." grup, Twitter'da İstanbul'un suyunu bitirmek için örgütlendi.

Yeni Şafak gazetesinin internet sitesinde yayınlanan bu habere göre İstanbul’un iki aylık suyunun kalmasını fırsat bilen Gezi eylemcileri internetten örgütlenerek suyu bitirme çalışması başlatmış.

Habere göre Gezi eylemcilerinin bundaki amacı suyu bitirmek ve bu nedenle darbe yapılmasının önünü açmakmış.

Sosyal medyada gelen tepkiler üzerine yenisafak.com.tr, haberi kısa sürede siteden kaldırdı.

İşte o haberden bazı satırlar:

“Geziciler, Twitter’da örgütlenerek İstanbul’un suyunu bitirmeye, böylece hem belediyeyi hem de Köşk seçimleri öncesi Başbakan Erdoğan’ı zor duruma düşürmeye çalışacak. Buna göre eyleme katılanlar tarafından musluklar açık bırakılacak, İstanbul’un suyu 1 ayda bitirilecek, hükümet ve belediye zor durumda kalacak” ifadelerinin kullanıldığı haberde şu iddiada bulunuldu: “Gezi olaylarıyla birlikte hükümeti devirebilmek için hemen her yolu deneyen “sağcı, solcu, ulusalcı, kürtçü vb.” gibi görüşlerin ortaya çıkardığı fikir koalisyonu Geziciler’in hükümete karşı yeni bir eylem planı için çalıştığı ortaya çıktı. Twitter’da bazı kullanıcılar ilginç bir örgütlenmeye gitti: İstanbul’un suyunu bitirelim..”

Yenisafak.com.tr sitesinde 'Gezicilerin korkunç İstanbul planı!' başlıklı haber şöyle:


Sosyal medyada alay konusu oldu!
bu konuda daha fazla