medya sensin, paylaş!

Yeni Rotalar: Bakü, Gerçek Misafirperverlik Deneyimi

Azerbaycan doğu sınırımızın hemen ilerisinde bulunuyor. Başkent Bakü, Hazar Denizi kıyısındaki ülkenin en önemli şehri. Son yıllarda oldukça yükselen bir popülarizmi olduğunu söyleyebiliriz.

Bakü’yü farklı kılan en önemli özelliği, halkın, Türk vatandaşlarına karşı pozitif tutumları kesinlikle. Ülkeye giriş yaptığınız andan itibaren sıcak bir gülümsemeyle karşılanıyorsunuz.

Ülkenin resmi dili hepimizin bildiği gibi Azeri Türkçe’si. Bu sayede Bakü’de anlaşmak çok kolay. Şehirdeki neredeyse tüm noktalarda Türk olduğunuzu öğrenenler size oldukça ilgili davranacak buna alışın.

Azerbaycan’a gitmek için önceden vize almaya da ihtiyacınız yok. Havalimanında sadece 30 tl karşılığında ülkeye giriş yapabiliyorsunuz.

Kısacası Bakü, gerçek bir misafirperverlik ve sıcaklıkla beraber farklı bir seyahat deneyimi arayanlar için ziyaretçilerini bekliyor. Sizde yola çıkmaya hazır mısınız ?

Siz de yola çıkmak istiyorsanı z gezi notları ve seyahat rehberi konulu görkemliyollar blog sitesin incelemenizi öneririz.

Orjinal Yazı İçin: https://www.gorkemliyollar.com/baku-azerbaycan-ger...