medya sensin, paylaş!

Volkswagen Arteon Fiyatı ve Teknik Özellikleri

tag: Arteon

Wolkswagen daha önce Jetta 'yı Bora yapıp pişmanlıkla tekrar Jetta 'ya dönmüştü. Şimdilerde Volkswagen aynı şeyi bir kez daha yaptı. Kendi sınıfında hayli başarılı olan VW CC modelini üretimden kaldırıp yerine yeni bir model çıkardı. İşte yeni model Volkswagen Arteon. Volkswagen Arton fiyatı ve özellikleri hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

Volkswagen CC yerine çıkardığı VW Arteon bu sefer hata değil kazanç gibi görünüyor. Çünkü CC ismi daha fazla başarıyı kaldıracak kadar güçlü bir marka değil. Sonuç olarak VW CC Passat'ın bir versiyonu olarak ortaya çıktı. Satışlarda başarı gösterince kendi başına bir model olmuştu. Anlayacağınız CC adı emanetti. Nihayetinde Volkswagen CC modelini özgün bir kimliğine kavuşturmuş oldu. Volkswagen Arteon ilk olarak Cenevre Otomobil Fuarında tanıtıldı. VW Arteon burada çok fazla ilgi gördü. Bu ilginin Showroom 'larda da devam edeceği tahmin ediliyor.Peki CC adı silinerek yerine Arteon ismi getirilen yeni Volkswagen 'de öne çıkan neler var? Şimdi sizlere Yeni Volkswagen Arteon fiyatı ve teknik özellikleri hakında bilgi vermeye çalışacağız. Yeni Volkswagen Arteon 'da dört kapılı Coupe veya fastback denilen spor sedan karakteri artarak devam ediyor. Alçalan tavan çizgisi şimdi çok daha belirgin ve daha uzun. Uzatılmış ve daha yatık hale getirilmiş bagaj kapağı camı ise bagajın arka cephesinde Porsche Panamera 'yı andırıyor. Önde her iki köşede duran menfezler, yeni far tasarımı ve çerçevesiz kapı camları da VW Arteon'u VW CC'ye göre oldukça iddialı hale getiriyor. Yeni Volkswagen Arteo n dış tasarım olarak Audi 'nin A4 ve A5 modellerinden daha etkileyici görünüme sahip. Yani bir Audi fanatiği değilseniz Volkswagen Arteon 'un piyasaya çıkmasıyla beraber daha uygun fiyata daha çekici bir spor sedan alabileceksiniz. Arteon iç mekanda ise çok küçük ayrıntılarla olsada Volkswagen Passat 'la aynı tasarımı paylaşıyor. En azında VW CC nazaran o soğuk görünüme nazaran daha başarılı. Özelliklede boylu boyunca uzanan metal efektli plastik kaplamadan kurtulan orta konsol daha kişilikli bir tasarıma kavuşmuş. Peki VW CC ile karşılaştırıldığında Yeni Arteon nasıl bir araba.

Volkswagen CC Volkswagen Arteon Karşılaştırma

VW Arteon VW CC 'ye oranla biraz daha uzun yaklaşık 66 mm kadar. Anlayacağınız 6 cm'den biraz daha fazla. Genişlik olarak Arteon 14 mm daha uzamış. Yani 1.5 cm kadar bir genişleme söz konusu. Sadece 6mm artan yükseklik aynı sayılır. Fakat dingil aralıklarında çok büyük farklılık arz ediyor. VW CC 'de en büyük şikayet arka koltuklardan gelmekteydi. Şimdi tam 131 mm yani yaklaşık 13 cm den daha fazla bir bingil aralığı VW Arteon 'da bulunmakta. Bu da şu anlama geliyor. Arka koltukta oturanlar artık daha konforlu bir yolculuk yapacak. İç mekan genişlerken bagaj hacminde bir değişim var mı? Bagaj hacmi daha fazla büyüdü ve 532 litreden 563 litreye ulaştı. Sadece boyutlarda değil motor ve teknik ayrıntılarda da VW Arteon yeniliklerle geliyor. Örneğin 1.5 turbo benzinli motor 150 hp güç ve 250 nm tork üreten motor VW Arteon 'un baz modelini oluşturuyor. Tüm motorlar 4 silidirli ve turbo destekli. 1.5 TSI motorun yanı sıra ve 190hp ve 280 hp güç üreten iki farklı 2.0 litre TSI benzinli motor seçeneği daha var. Yine tümü 2.0 lt hacimli ama üç farklı güç çıkışı sunan dizel motorlar ise 150 hp, 190 hp ve 240 hp güce sahip.Tüm motorlarla birlikte yedi kademeli DSG şanzımanla birlikte sunuluyor. Ancak 1.5 TSI ile 150 hp ve 190 hp dizel motorlar 6 ileri düz vites seçeneği ile de alınabiliyor. VW Arteon 280 hp benzinli, VW Arteon 240 hp dizel motorlu versiyonlar fourmotion yani dört tekerlekten çekiş sistemiyle de tercih edilebiliyor. Volkswagen Arteon Airline ve Elegance donanım seçenekleriyle Avrupa'da sipariş toplamaya başladı bile.

Yeni Volkswagen Arteon Fiyatı

Volkswagen Arteon Avrupa fiyatı 35 bin Euro 'dan başlıyor. Türkiye'de satışa çıkması 2018 yılından önce olmayacağı ön görülüyor. Volkswagen Arteon Türkiye satış fiyatı henüz belli olmadı. Yalnız Avrupa fiyatı baz alınarak tüm vergiler hesaplandığında yaklaşık bir satış fiyatı belirlemek zor olmayacaktır. Türkiye'de VW Arteon 2018 yılında piyasaya sunulduğunda Euro-TL paritesinde bir gerileme söz konusu olursa bugünkü fiyatına oranla TL bazında daha uygun fiyatlardan bahsedilebilir.

Yeni Volkswagen Arteon Teknik Özellikleri

Dış Görünüm

 • LED farlar
 • LED gündüz farları
 • LED arka stop lambaları
 • Alimunyum alaşımlı jantlar ( 17 inç başlangıç )
 • Anahtarsız çalıştırma ( keyless go )

İç Görünüm

 • Ön ve arka paslanmaz çelik kapı ( dış sac )
 • Elektronik kontrollü klima sistemi
 • Çok fonksiyonlu deri direksiyon ( DSG şanzıman için geçiş pedalı )
 • 6 farklı ayarlı yarı elektrikli ön koltuklar
 • Sekiz hoparlör Composition media multimedya sistemi Aux-In
 • Apple uyumlu USB

Sürüş Destek Sistemleri

 • Prograsif direksiyon
 • Sürücü uyarı sistemi

VW Arteon Motor Seçenekleri

Arteon Benzinli Motor Seçenekleri

 • 1.5 TSI Evo, 110 kW / 150 PS
 • 6-ileri / opsiyonel 7-ileri DSG
 • 2.0 TSI, 140 kW / 190 PS 7-ileri DSG
 • 2.0 TSI, 206 kW / 280 PS 7-ileri DSG artı 4MOTION

Arteon Dizel Motor Seçenekleri

 • 2.0 TDI, 110 kW / 150 PS 6-ileri / optional 7-ileri DSG
 • 2.0 TDI, 140 kW / 190 PS 6-ileri / opsiyonel 7-ileri DSG / opsiyonel 4MOTION
 • 2.0 TDI, 176 kW / 240 PS 7-ileri DSG artı 4MOTION

tag: Arteon