medya sensin, paylaş!

Vanın Sultanları 3.Ligde

Haber: Mahmut BUKAY


Van'ın ilk ve tek Kadın Voleybol takımı 3.lige yükseldi.


Van Büyükşehir Belediye Kadın Voleybol Takımı Siirt’te düzenlenen Play-Off karşılaşmalarında elde ettiği şampiyonluk sonucu 3. Lige yükselerek Profesyonel olmayı başardı.

Van'ın Profesyonel Kadın Voleybol Liglerindeki ilk ve tek temsilcisi olan Van Büyükşehir Belediye Kadın Voleybol Takımı, şampiyonluğun ardından 2015-2016 sezonunun çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

www.vandahaber.com ekibi olarak Voleybol Takımını ziyareti sırasında gerçekleştirmiş olduğu röportajda olumlu bir hava ile karşılaştı. Ekip tam bir takım ruhunu taşıyor. Kazanmış oldukları Şampiyonluğun basit olmadığını dile getiren Kulüp Başkanı Ahmet ARSLAN, başarılarının sırrını İNANMAK, BİRLİKTE OLMAK ve YÜREKLERİ İLE MÜCADELE olduğunu dile getirdi.

Gelecek sezon için daha ciddi planları olan Van Büyükşehir Belediye Kadın Voleybol Takımı, yapmış oldukları toplantı sonucunu www.vandahaber.com spor müdürü Mahmut BUKAY ile paylaşan Kulüp Başkanı ARSLAN şunları söyledi;

” Asıl hedefimizin altyapı olduğunu yerli sporcuları kazanmak ve bu sayede sporu voleybol aracılığı ile kentimize kazandırmaktır. Bunu sağlarken bizim bilmediğimiz görmediğimiz yetenekli ya da voleybola istekli oyuncuları bulmak için kulübümüze destek bekliyoruz. Okullardaki beden eğitimi hocalarıyla büyük ölçüde irtibat halindeyiz. Onlar da bizlere olan desteklerini esirgemiyorlar. Altyapıya çok önem veriyoruz ve elimizden geldiği kadar oyuncu kazanmak istiyoruz. Teknik ve fiziki şartlarımız yetersiz. Çalışma alanlarımız kısıtlı.” şeklinde açıklama yaptı.

Bu konuda ilgili kurumlardan daha çok fedakarlık beklediklerini dile getiren Başkan ARSLAN, önümüzdeki sezonda da yapacakları maçlarda Van halkının takımlarına sahip çıkmalarını ve desteklerini sonuna kadar yapmalarını istedi.

www.vandahaber.com'un sorularını yanıtlaya Takım kaptanı Zeynep KOLTAS ise bu başarının asıl mimarının başta yönetim olmak üzere takımdaki tüm arkadaşlar olduğunu ve bu sonuçla çok mutlu olduklarını dile getirdi.

Başkan ARSLAN; Transferler ile ilgili olarak , mevcuttaki oyuncular ile yola devam edeceklerini gerektiği takdirde belli mevkiler için transfer yapabileceklerini söyledi.

Şampiyonlukta emeği geçen teknik kadro ve oyuncular;

Emrah EKER (ANTRENÖR), Necip ARMAN (ANTRENÖR)

Zeynep KOLTAS(KAPTAN), Ayşe YABASUN, Ceylan YALÇINKAYA, Kader ÇALIM, Kader KAVAL, İrem YÖNTEM, Suzan İNAN, Aleyna BAŞAK, Menekşe KAPLAN, Arjin KAPLAN, İrem ARSLAN ve Sevda YILDIRIM.

Ayrıca Milli Takımlar için Zeynep KOLTAS ve Aleyna BAŞAK’ın isimleri şimdiden konuşulmaya başlandı.

VAN HABERLERİ İÇİN TIKLA

bu konuda daha fazla