medya sensin, paylaş!

Van'dan sonra Soma'lı gençlere de eğitim ve iş...

BODRUM PROFESYONEL OTEL YÖNETİCİLERİ DERNEĞİ

YÖNETİCİLERİ VAN DEPREMİ SONRASI UYGULANAN

GENÇLERİN TURİZME KAZANDIRILMASI PROJESİNİN

İKİNCİ AYAĞI SOMA’LI GENÇLERİ DE KUÇAKLIYORDERNEK BAŞKANI SERDAR KARCILIOĞLU,”KONU

İLE İLGİLİ OLARAK SAYIN VALİMİZ, KAYMAKAMIMIZ VE

BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN DA DESTEK İSTEYECEĞİZ” DİYOR

Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Serdar Karcılıoğlu, Van depremi sonrası Bodrum’da dernek bünyesinde yaptıkları projenin ikinci ayağını Soma kömür ocağındaki faciadan sonra Soma’lı gençlere de kucak açarak devam ettireceklerini söyledi. Karcılıoğlu “Van depremi sonrasında 80 gencimizi eğiterek, barındırarak turizme kazandırma çalışması başlattık. Daha sonra aynı projesinin ikinci ayağını Soma’lı 50 gencimizi de dernek bünyesine alarak turizme kazandırma çalışmasını sürdüreceğiz” dedi.

Konuyu daha da yaygınlaştırmak için yeni atanan Muğla Valisi, Bodrum Kaymakamı ve Bodrum Belediye Başkanı ile de görüşerek adım atacaklarını da belirten Karcılıoğlu, projenin ikinci ayağı ile ilgili olarak daha sonra özetle şunları söyledi:

“Bu proje, derneğimizin Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında hazırladığı “Van depremi sonrasında” uyguladığı ve 80 Vanlı gencin Bodrumda beş buçuk ay süre ile misafir edilerek eğitilip sektöre kazandırdığı ikinci projedir.

Ve amaç, Türkiye için bir başlangıç olması ve Soma’daki genç kardeşlerimizi Turizm Sektörünün özellikle ihtiyaç duyduğu ara eleman olarak yetiştirip kaderlerini maden ocaklarından Turizm sektörüne kanalize edebilmektir.

50 gencimizle başlamak Ülkemiz Turizmcilerini bu konuya dikkatlerini çekmek içindir…

Taktir edersiniz ki 50 gencin bir turistik tesiste 90 gün süre ile konaklama, yeme, içme giyim kuşam ve tabii ki TC.M.E.Bakanlığı Sertifika programının uygulanması noktasında kullanılacak ekipmanlar ve öğretici giderleri maliyetleri de bir yekun teşkil etmektedir.

Biz Dernek olarak bu projenin ek detay bütçede belirlenen kalemlerinin yarısına tekabül eden bölümünü karşılıyoruz(otel barınma, personel, özel yetkilendirilmiş eğitmenler, yönetim vs..) bu konuya duyarlı bir kesim, özellikle turizm sektör temsilcileri de elini taşın altına koymalarını arzu ediyor ve sistemin yaygınlaşmasını İstiyoruz.”

necdetbuluz@gmail.com

necdetes@mynet.com

bu konuda daha fazla