medya sensin, paylaş!

Aman dikkat

tag: vivahiba

*Bu platformu, çeşitli amaçlarla yalan haber yazmak için kullanmayın. Çünkü vivaHiba, kişisel ve siyasal hırslar adına toplumu manüpüle etmek amacıyla kurulmadı. Amacımız, siz yurttaşların şahidi olduğu olayları, kitlesel boyuta taşımak. Böylece topluma bir katkı sunmanıza olanak vermek...

*Bu platformun sahibi gibi davranın. Örneğin okuduğunuz bir haberdeki yanlışları, doğrusuyla birlikte haberin altındaki yorum kısmına yazın. vivaHiba ekibi en kısa zamanda konuyla ilgilenecektir.

*Bu platformda sadece hayatın gerçekleri aktarılır, yanlışları ve doğruları değil... Size sunulmasına aracılık ettiğimiz haberdeki doğruları da yanlışları da tespit etmek yine siz okurlara düşer, bize değil.

*Sıradan insanların özel hayatına ilişkin görüntü ve bilgileri burada paylaşmayın.

*Ünlü insanların özel hayatlarına ilişkin görüntü ve bilgilerin paylaşımında kuralımız şudur:

-Bir ünlünün, arkadaşları, ailesi ve tanıdıklarıyla yaptığı özel telefon konuşmaları-chatleşmeler-görüntülü chatleşmeler, toplum çıkarlarını çok açık ve doğrudan ilgilendirecek bir boyut taşımıyorsa, yayınlanamaz. Bu tür yayınlar okurlarca vivaHiba’ya anında bildirilmelidir.

*Haber diliniz konusunda, Nefret Suçları’ndaki hassasiyetlere dikkat etmelisiniz. O da şu: Kişinin, dili, ırkı, milliyeti, rengi, cinsel kimliği, engelliliği, siyasi düşüncesi, felsefi inancı, dini, mezhebi ve hayat tarzı ile ilgili ayrımcı, aşağılayıcı, küçük düşürücü bir dil asla kullanılamaz.

tag: vivahiba