medya sensin, paylaş!

Uluslararası Kar Kısa Film Festivali

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından bu yıl 10.’su düzenlenecek olan Uluslararası Kar Kısa Film Festivali başvuruları başladı.

Festival, Türkiye ve yurt dışındaki öğrenci ve akademisyenlerinin katılımlarıyla düzenli olarak gerçekleştirilmektedir. Film oylamalarının “on-line” olarak gerçekleştirildiği tek festival olma özelliğine sahiptir. Festival 27-28 Mart 2014 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Festivalin son başvuru tarihi ise 28 Şubat 2014.

Festivalde alan kısa film yarışmasında kurmaca, belgesel, animasyon, deneysel ve reklam olmak üzere toplam 5 kategoride yarışılacak. Katılımcılar, yarışmaya birden fazla kategoride başvuruda bulunabilecektir.

Bu yıl 10. kez düzenlenecek olan festivalin kapsamında birçok etkinlik yer almaktadır. Seminer, atölye çalışmaları, film gösterimleri, film yarışması, oyuncu ve yönetmen söyleşileri, farklı İletişim Fakültelerinden gelen akademisyenlerin ve Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi ’nden mezun olan sektörde tecrübe sahibi isimlerin katılımlarının olacağı oturum, kokteyl, ödül töreni ve gala gecesi biçiminde gerçekleştirilecek.

Kaynak: İHA

Fotoğraf: http://www.hungamapoint.com/