medya sensin, paylaş!

Twitter'da Soma'nın yankıları sürüyor, Mizah dergileri de tepkili

13 Mayıs'ta yaşanan Soma faciasının ardından kamuoyunda sular durulmuyor. Halkın büyük bir çoğunluğu olayın bir kaza değil, daha çok bir ihmal olduğu konusunda hemfikir. Genel talep suçluların bir an önce belirlenmeleri ve cezalandırılmaları yönünde. Meydana gelen olay ve akabinde yaşanan gelişmelere en çok tepki Twitter dünyasından. İşte Soma olayıyla ilgili açılan # SomaAdaletBekliyor hashtagında öne çıkan bazı tweetler:

@turncubeyaz: Başka ülkelerde bilim var teknoloji var iş güvenliği var insana verilen değer var bizde KADER var.

@eminekrcbn: Sekiz gündür evlatlar babasız,eşler kocasız,analar evlatsız ve Hükümet sorumsuz!

@fatihakalan: Yusuf Yerkel'in 7 günlük sağlık raporunun süresi bugün bitti. Yeni tekmeler ve yumruklar bekliyoruz kendisinden. Yusuf Yerkel'e kızıyoruz ama vatandaş tokatlayan Başbakan rapor alma ve izah etme ihtiyacı bile duymadı.

@kumsaleyldalkra: Somalılara psikolojik destek verılcekmiş. Aslında 1 kişiye psikolojik destek verilse 76 milyonun psikolojisi duzelecek.

@krezus79: Keşke adaletten önce ihmale bir çare olaydı tedbiri göreydi Soma, adalete gerek kalmayaydı...

@songl_peker: Ölüm bu kadar kısa süreli mi sizce? İki gün ağlayıp üçüncü gün cenaze sayısını bile unutacak kadar basit mi gerçekten?

@xpaede: Bu ülkede "günaydın" demekle gün güzel olmuyor.Hakların takipçisi ol.Soma'da yetim kalanlar senin de çocukların.Unutma!

@zehraipek: İnsanlar unutmaz ne kadar üstünde durursa bu konunun adalet öyle tecelli eder ancak. Peşine düşülmezse üstü kapatılır.

@sinan_ogan: Muhalefetin önergeleri basında ne kadar yer bulur? Mesela Soma! Hani bir şarkı vardı, "Masum değiliz hiçbirimiz" diye...

Ayrıca aktivist sanatçı Ferhat Tunç da kişisel Twitter hesabından '' Adaletsizliğin adalet yerine geçtiği bir ülkede yaşadığımızı unutuyoruz gibi.Bu katliamın hesabı mutlaka sorulmalıdır.'' tweetini paylaştı.

Mizah dergileri de bu konuya değinmekten geri kalmıyorlar.

Penguen' in 22 Mayıs sayısı kapak fotoğrafı:


Uykusuz:

Gırgır: