medya sensin, paylaş!

TSYD Bayanlar Tenis Turnuvası başlıyor...

TSYD Ankara Şubesi ve Ankara Tenis Kulübü ile ortaklaşa düzenlenen Uluslararası bayanlar 50.000 dolar ödüllü Ankara-Türkiye Spor Yazarları Derneği Tenis Turnuvası Ankara'da başladı.


Bugün başlayan elemelerden sonra ana tablo maçlarının ardında 19 Aralık 2015 Pazar günü final karşılaşması ile turnuva sona erecek. 13- 19 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek organizasyonla ilgili düzenlenentanıtım toplantısına Türk Spor Yazarları Ankara Şubesi Başkanı Kerem Öncel, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Milli Tenisci İpek Soylu, TEB Ankara Bölge sorumlusu Süleyman Kahraman ve Ankara Tenis Kulübü Başkanı Ergin Fikirmen katıldı. 6 gün sürecek turnuvada birinci olan sporcu 50 bin dolar ile ödüllendirilecek.


TSYD Ankara Şubesi Başkanı Kerem Öncel, iletişimiz çok önemli olduğunu belirterek, Tenis Federasyonu ve Ankara Tenis Federasyonu Başkanı'na TSYD turnuvasına verdikleri destekten dolayı teşekkür etti. Öncel, TSYD Ankara Şubesi olarak böylesine önemli ve kapsamlı bir turnuvanın yapılmasından dolayı son derece memnun olduklarını da vurgulayarak “ TSYD Ankara Şubesi olarak, bundan sonra da sporumuzun her dalına hizmet etmekten ve sporcularımızı desteklemekten sonsuz mutluluk duyacağız” dedi.

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş ise, “Geçmişte Uluslararası organizasyonlarda puan dahi alamıyorduk” diyerek şunları söyledi:


“Şimdi sporcularımızdan sekiz tanesi şampiyonlular alacak güçte. Bu organizasyonlar tenise olan ilgiyi arttırıyor. Çocuklarımızın geleceği için, çalışmaya devam ediyoruz. Turnuvaya katılan tüm sporculara başarılar diliyorum. Ayrıca Turnuva sponsorumuz TEB Ankara Bölge sorumlusu Süleyman Kahraman'da desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum,”


Milli tenisçi İpek Soylu ise, Ankara'da olmaktan çok mutlu olduğunu belirterek tenis yapılan yatırımlara teşekkür ettiğini söyledi.


60 Kadın sporcunun katıldığı Uluslararası TSYD Ankara Tenis Turnuvası 13-19 Aralık 2015 tarihleri arasında yapılacak. 1 tur elemeleri pazartesi günü başlayacak ve Pazar günü yapılacak olan final karşılaşması ile sona erecek.


19 Aralık da yapılacak final karşılaşması TRT televizyonu tarafından naklen yayınlanacak.

necdetbuluz@gmail.com

www.facebook.com/necdet.buluz