medya sensin, paylaş!

Sur'un Çocukları Bilgi Yarışmasında

Diyarbakır'da bir yerel tv'de, Barışcan'ın Hazırlayıp sunduğu OKULLAR YARIŞIYOR programında bu yıl, Diyarbakır Sur Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 4. Sınıflar Bilgi Yarışması yapıldı.

Sur İlçe Şb.Md. Nurettin Tonka, İskender Paşa İlkokulu Müdürü Mustafa Bozkuş, Büyükkadı İlkokulu Müdürü Muzaffer Erdem kordinatörlüğünde yapılan yarışma programına yarışmacı olarak Yeşilli İlkokulu, Çarıklı Fabrika İlkokulu, Mardinkapı İlkokulu ve Köprübaşı İlkokulu öğrencileri katıldılar.

Finale kalan Çarıklı İlkokulu ve Köprübaşı İlkokulu öğrencileri eşit puan aldıkları için yarışmanın birincisi, aralarında yapılan kura çekimi ile belirlendi.Bu programın galibi Köprubaşı İlkokulu oldu.


Programa damgasını vuran bölüm ise yarışmayı kaybeden Yeşilli İlkokulu öğrencilerinin ağlaması ve programın sunucusu Barışcan Abinin onları teselli etmesi oldu.

Yarışmanın sonunda Okul müdürleri tarafından tüm yarışmacılara katılım belgeleri dağıtılıdı
Programın başında çocukların heyecanını gidermek için Barışcan abi sevilen şarkılarından birini söyleyerek hem stüdyodakilerin hem de ekran başındakilerin beğenisini kazandı.
İşte programdan unutulmayan diğer anlar;
Yarışmanın 1.bölümü
Yarışmanın 2.bölümü
Katılım belgelerin dağıtılması
Final Bölümü
Barışcan Birlik Şarkısı


Tüm ayrıntılar için tıklayınız ;
http:// bariscan.weebly.com/ okullar-yarisiyor-2015.html

www.bariscan.net