medya sensin, paylaş!

Sivilce Nasıl Geçer?

tag: sivilce

Sizlere bu yazımızda sivilce izleri nasıl geçer bu konuda bazı yöntemlerden bahsedeceğiz. Sivilce izleri için krem, sivilce izleri nasıl geçer doğal yöntemler, sivilce için sabun ve sivilce izleri için doğal maskeler hakkında bilgilendirme yapacağız. Her insan sivilce sorunu yaşar. Ancak bazı kişilerde bu durum gerçekten can sıkıcıdır ve kalıcı izler bırakır. Kalıcı izler insanın psikolojisini bozacak duruma getirebilir. Yüzdeki sivilce izleri uygun tedavi ile geçmektedir. Çok sert olan sivilceleri sıkmak kalıcı izlerin nedenlerinin başında gelmektedir. Sivilcelerdeki yara izi deri alt yapısının kaybıdır. Yüzdeki sivilce izleri hasta da şaşkınlık ve üzüntü ile karşılanmaktadır. Yüzdeki lekeler soluk renkte, kahverengi düz izlerdir. Oysa yara izleri girintili, çıkıntılı ya da kabarcık şekillerinde görülebilir.

Sivilce izleri nasıl geçer, bu konuda birçok yöntem kullanılmaktadır. Lazerle sivilce tedavisinde cildin hasarlı bölgelerini ortadan kaldırmak için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Bu yöntemdeki başarı oranı yüzde elli ila yüzde yetmiş beş arasında değişmektedir. Bu yöntem diğer yöntemlere göre daha pahalı bir yöntemdir. Kesip çıkarma yöntemi ise büyük sivilce izlerinde uygulanmaktadır. İzler küçük bir kesici alet yardımı ile kesip alınır ve dikiş atılır.

Deri altında kesi yöntemi lokal anestezi ile yapılan basit bir cerrahi prosedürdür. Dermabrasion yöntemi ise cilt üzerindeki ölü hücreler atılır ve cildin gençleşmesi sağlanır. Dolgu yöntemi dermal dolgu malzemeleri ile çukur yara izleri yükseltilmek sureti ile yapılır. Kimyasal peelingler en ucuz sivilce tedavi yöntemidir. Küçük ve derin olmayan sivilce izlerinde başarı göstermektedir.

Sivilce izleri nasıl geçer , bu konuda doğal tedavi yöntemleri oldukça faydalıdır. Bu yöntemlerden birkaç örnek verelim. Arpa unu hamur haline getirilerek yüze maske halinde sürülerek 2 saat bekletilir. Bu işlem yüzdeki lekelerin yok olmasını sağlayacaktır. Aşk otu kökü kaynatılarak elde edilen sıvı yüzdeki lekeleri yok eder.

Bir çorba kaşığı eşit miktarda mısır unu, ıslatılmış kil, el kremi ve suyu karıştırarak cildinize sürün. Elma sirkesi ile yapılan tedavi de çok iyi sonuç vermektedir. 2 yemek kaşığı elma sirkesi, 2 yemek kaşığı ılık su karıştırılarak pamuk yardımı ile sürülür. Bu işlem haftada 2 kez tekrarlanır. En kolay yöntemlerden biri de salatalıkları dilimleyerek lekeli olan bölgelere bastırarak ovmaktır. Cilt sağlığınız için günde 2 litre su içmeyi de ihmal etmeyin.

Kaynak: https://www.1sivilce.com

tag: sivilce