medya sensin, paylaş!

Sivas, ikinci üniversitenin peşini bırakmıyor...

SİVAS ŞEHİR KÜLTÜRÜNÜ YAYMA VE YAŞATMA

DERNEĞİ’NİN YÜRÜTTÜĞÜ BAŞARILI KAMPANYA

SONUNDA BAŞBAKAN DAVUTOĞLU’NDAN DA SÖZ

ALINDI. DERNEK BAŞKANI AHAT TÜRKMENOĞLU

“İŞİ KOPARINCAYA KADAR TAKİPÇİSİYİZ”DİYORNECDET BULUZSivas Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği’nin öncülüğünde Sivas’a kazandırılmaya çalışılan ikini devlet üniversitesi için umutlar yeşerdi. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Sivas ziyareti sonrası konu ciddiyet kazandı. Dernek Başkanı Türkmenoğlu Sivas'a 2. Devlet Üniversitesi kurulmasına ilişkin bir süredir yürüttüğümüz kampanyamızın, sonuca ulaşmış olması Sivas’ımız adına son derece olumlu bir gelişmedir. Sivas'ın gelişip kalkınmasında mihenk taşı olacağına inandığımız 2. Devlet Üniversitesi için, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun söz vermiş olması hepimizi mutlu etmiştir” dedi.

Sivas’ın bu projede birleşip bütünleştiğini, her kesimin bu konuda destek verdiğini de dile getiren Sivas Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ahat Türkmenoğlu, kentin bununla da yetinmeyeceğini, Vakıf Üniversitesi’nin kurulması için de çalılaşmalar yapacaklarını belirtip şunları söyledi:

“Biz dernek yönetimiz olarak göreve geldiğimizde, önümüzdeki seçimleri ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun Sivas'a gelecek olmasını göz önünde bulundurarak yoğun bir çalışmanın içerisine girdik. Üyelerimizle ve toplumun farklı kesimleri ile yaptığımız yoğun görüşmeler sonunda, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'ndan Sivas için talep edilebilecek en hayırlı yatırımlardan birinin 2. Devlet Üniversitesi olması konusunda fikir birliğine vardık. Sivas'taki tüm siyasi partiler, İşçi ve memur sendikaları, dernekler ve odalar ile yaptığımız görüşmelerle de, 2. Devlet Üniversitesi talebimize tam destek aldık. Bu talebimizi, gerek basın toplantıları, gerek Televizyon programları, son olarak ta esnaflarımızın camlarına ve billboardlara astığımız ilanlarla dile getirdik. Gerek Sivas'ta gerekse Ankara'daki yöneticilerle yaptığımız tüm girişimler sonucu, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'ndan 2. Devlet Üniversitesi sözünü aldık. Yine aynı akşam dernek üyelerimizle bir araya gelen Milli Savunma Bakanımız Sayın ismet Yılmaz'da Başbakanımızın sözünü tekrarlayarak bizimle birlikte takipçisi olacağını söyledi. Sivas'a 2. Devlet Üniversitesi'nin kazandırılması yolunda yaptığımız bu çalışmalarda bize destek olan başta siyasilerimiz olmak üzere siyasi partilerin il yöneticilerine, sendika başkanlarımıza, dernek ve oda başkanlarımızla diğer yöneticilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu çalışmalarımızda bizden hiçbir yardımı esirgemeyen Belediye Başkanımız Sayın Sami Aydın'a şükranlarımızı sunuyoruz. Yine ayrıca, bu talebimizin dile getirilmesinde katkılarını ve desteklerini esirgemeyen Televizyonlarımıza, yerel gazetelerimize ve ajansların temsilcilerine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bizleri bu kampanyamızda yalnız bırakmayan Sivas halkına şükranlarımızı sunuyoruz. Sivas Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği olarak, aldığımız 2. Devlet Üniversitesi sözünün, her aşamada takipçisi olacağımızı da buradan, ilan ediyoruz. Sivas için yapacağımız diğer tüm kampanyalarımızda da Sivas halkının yanımızda olacağına inanıyor, toplantımıza teşriflerinizden ötürü hepinize teşekkürlerimizi arz ediyoruz.”

necdetbuluz@gmail.com

necdetes@mynet.com