medya sensin, paylaş!

"Sanat ve Duyu" Proje Sergisi Ankara'da açıldı...

2017 Haziran ayında çalışmalarına başlanan Konsept Proje 17 Kasım-17 Aralık 2017 tarihleri arasında Grup Sanat Galerisi Ankara’da sanatseverlerle buluşuyor.Bugüne kadar açtığı kişisel ve karma sergileri ile kendisinden söz ettiren Ötenen, Bodrum Halk Eğitim Merkezi’nde resim dersleri veriyor. Birçok öğrenci yetiştiren Ötenen’in çalışmaları gerek yurt içi, gerekse yurt dışında büyük ilgi görüyor.

FATOŞ ÖTENEN KİMDİR?

1980 doğumlu olan Fatoş Ötenen, ilkokuldan itibaren güzel sanatlara olan ilgisini ülkemizin çok değerli üniversite profesörlerinden ve sanatçılarından aldığı özel derslerle devam ettirdi.

2003 yılında Moda Tasarımı bölümüne birincikle girdi.Stajını başarı ile tamamladı. Buradaki eğitiminin ardından Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümüne devam etti, Resim bölümünden mezun olduktan sonra Pedagojik Formasyon eğitimi,ardından Devlet Sanatçısı ünvanını aldı. Okul döneminde ve mezun olduktan sonra 15 karma sergiye katıldı;22 kişisel sergi açtı.Sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı.2012 senesinde ÖtenenArt’ı kurdu. Resim öğretmenliğinin yanısıra, sanat yönetmenliği,İç mimarlık konsept projelerinde ressam,proje danışmanlığı,Yayın evleri ve grafik ajanslarıyla da tasarımcı ve sanat danışmanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Eserleri yurtdışındaki kolleksiyonerlerin koll e ksiyonlarında yer almaktadır.


Pop sanatı çalışmaları ile tanıdığımız Ötenen ,Çalışmalarında
Tuval üzerine Akrilik,Tuval üzerine Yağlıboya ,Kapı Üzerine Karışık Teknik,Tuval üzerine Air Burush,Video Art, Asamblaj, tekniklerini görebiliriz.