medya sensin, paylaş!

Online LGBTİ Eylem Ağı Gönüllülerini Arıyor!

Haziran ayının başında kurulan Online LGBTİ Eylem Ağı kendisini sanal ortamın LGBTİ aktivistlerini bir araya toplamaya çalışan ve internet üzerinden toplumu LGBTİ konularında bilinçlendirmeyi amaçlayan Homofobi, Bifobi ve Transfobi karşıtı online eylem ağı olarak tanımlayan küçük, sevimli bir grup. Nefrete karşı siber savaş açtıklarını söyleyebiliriz yani.

Çok fazla ses getirmedi belki ama başlar başlamaz çok büyük bir eylem başlatarak eşcinsel erkekleri tedavi ettiğini iddia eden sözde “ilaç” homofin’in satış sitesi www.homofinal.com ve mail hesaplarının bağlı olduğu www.homofin.com sitesinin güvenli internet kapsamında yapılan şikayetler soncunda kapatılmasını sağladı. Bu eylemle paralel olarak devam eden homofin facebook sayfasının kapatılması eylemi de sitelerinin kapatılmasından sonra başarıyla sonuçlandı ve facebook’la yapılan yazışmalar sonucu gönderiler de tamamen kaldırıldı.

Sadece internet üzerinden şikayetler yapmıyor tabi ki Online LGBTİ Eylem Ağı “LGBTİ Bilgi Bankası”, “LGBTİ Sanal Kitaplık”, “LGBTİ Video Portalı”, “Unfollow Phobia”, “LGBTİ Cencus” ve “Fobik Medya Takip” gibi bir çok online proje üretiyor. Hatta “Fobik Medya Takip” projesi hayata geçirildi bile. İnternet üzerinden homofobik, bifobik ve transfobik haberleri ve köşe yazılarını takip edip tarihlerine ve bulundukları gazetelere göre sınıflandıran “Fobik Medya Takip” internet bloğuna fobikmedyatakip.blogspot.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Grubun bu projeleri hayata geçirebilmesi ve eylemlerini daha geniş kitlelere yayabilmesi için gönüllülere ihtiyacı var. Ben ne yapabilirim ki diye düşünmeyin yazılım, tasarım, gündem takibi, eylem/proje tanıtımı ve sosyal medya çalışmaları alanlarından bir ya da birçoğu için gönüllü olabilirsiniz. Gönüllü formuna ulaşmak için: https://docs.google.com/forms/d/15OsDEX_PpL8mnbE-Vmx_fRE1C0SBdUoIluBVuO-gC5I/viewform