medya sensin, paylaş!

New York'taki Mağazalarda Black Friday Yoğunluğu

tag: YorkNew

New York'ta Şükran Günü'nde kapalı olan alişveriş merkezlerinde, geleneksel Black Friday indirimi nedeniyle dün yoğun bir gün yaşandı. Alışveriş merkezlerine akın edenler uzun kuyruklar oluştururken, kimileri umduğu gibi ucuza alışveriş yaptı, kimileri ise istedikleri ürünlerde indirim olmaması nedeniyle hayal kırıklığı yaşadı...

Her yıl Kasım ayının son perşembe günü kutlanan Şükran Günü'nün ertesi günü erken saatlerde başlayan Black Friday (Kara Cuma) bu yıl bir çok mağaza tarafından bir haftaya yayıldı. Online alışveriş siteleri bile "BlackFriday" etiketiyle bir çok üründe indirime gitti.

Geleneksel Black Friday nedeniyle alışveriş hastaları kendilerini sabah erkenden mağazalara atarken, bugün yapılan indirimler nedeniyle alım gücü düşük olan bir çok insan da ucuzluk sayesinde kısmen de olsa alışveriş imkanına kavuştu.

Günün kaybedeni ise her zaman daha ucuza bulabilecekleri ürünleri "Black Friday" etiketlerine kanarak pahalıya alıp bütçelerini zorlayanlar oldu.

Thanksgiving (Şükran Günü), Black Friday (Kara Cuma) alışveriş çılgınlığının ülke geneline yayıldığı günler olduğu için ülke ekonomisi açısından son derece önemli iki gün olarak kabul ediliyor. Bu günlerde milyarlarca dolarlık alışveriş yapılıyor.

Ancak bu iki günde alışveriş limitlerini zorlayanlar muhtemelen iki hafta sonra başlayacak olan Christmas (Noel) tatili ve yeni yılda kemer sıkma politikasına gitmek zorunda kalacakları için pişmanlık duyacaklar.

Benim gibi, mahalledeki küçük marketten mutfak ve temizlik ürünleri dışında alışverişten hazzetmeyenler için Black Friday'de alışveriş yapmak her zamankinden daha büyük bir işkence olduğundan, açıkçası sadece sizler için şöyle geçerken bir uğradım.

Yolumun üzerindeki AVM'ye uğramışken fotoğraf makinam için uzun süredir uygun bir fiyata aradığım tepe flash için her hangi bir indirim olmadığını öğrenince benim için Black Friday anlamını yitirdi ve olay mahalinden çabucak uzaklaşıp rahat bir nefes aldım...

tag: YorkNew