medya sensin, paylaş!

MUTLULUĞUN BİR REÇETESİ VE BİR İLACI VAR MI?

Mutluluğun bir reçetesi ve ilacı var mı? Sahibinden denenmiş ve yararı görülmüş bir reçete ve ilacı var, biliyorum ve kullanıyorum. Bu reçetede tek bir ilaç yazılı: 3D Kuralını 24×1 saat kullanmak.

Bu kuralı ilk duyduğumda, yan yana gelmiş, 3 tane D harfinin mucizevi güç taşıdığını bilemezdim tabi. Kullandıkça etkisini, faydasını artıran ve para ödemek zorunda olmadığımız bir güç bu. 3 D; Pozitif D üşün, Pozitif D uygu Üret, Pozitif D avranışlar kazan. Bilgelerin Bilgesi Gandhi ;

Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür…
Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür…
Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür…
Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür…
Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değerlerinize dönüşür…
Değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüşür…
Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür…

diyerek kelimelerin o yapıcı ya da yok edici etkisini çok güzel anlatmış.

Hem iç sesimizle , hem dış sesimizle konuşurken pozitif kelimeleri seçersek çok şey kazanabilirz. Pozitif kelimelerle pozitif düşünür ve pozitif duygular üretiriz.Pozitif Duygularımız Pozitif Kimyasalları salgılatır. Stress hormonlarının artması ile kendini kapatan bağışıklık sistemimiz pozitif kimyasallar ile tıkır tıkır çalışır ve hastalıklar bizden uzak durur. Beynimiz negatif düşünce kirliliğinden korunur,açık bir zihinle doğru kararlar alırız.

Düşüncelerimizi seçme hakkımızı kullanmanın en güzel yolu 3D kuralına sıkı sıkıya sarılmak. Ben öyle yaptım. İç sesimle düşünürken ya da konuşurken negatif kelimeleri seçtiğimi farkettiğim anda hemen yerlerine pozitiflerini koydum. Bilinçaltıma nispet yaptım bunu. Bilinçaltımızı yenmenin en güzel yolu onun negatif seçimlerine itiraz etmek, baş kaldırmaktır. Başka türlü yenemeyiz onu. O çok güçlü,o bize kafa tutuyor. O statükocu, değişimi sevmiyor ve tembel. Kendi düdüğünü çalmak istiyor, ama bir o kadar da aptal. Bizlere istediğini yaptırmadaki başarısını negatif inadına borçlu. Bende de pozitif inat var. Bilinçaltım, benden 6 saniye önde olsa da, inatla onun duyduğu her şeyi bilinçsizce kaydettiği negatif kelimelerini farkettim, tuttuğum gibi attım ve yerine pozitif kelimeler koydum, iyi de ettim. O şimdi eski negatif kayıtlarını silip, yerlerine benim pozitif kelimelerimi kaydetmekle meşgul. O kadar meşgul ki benimle uğraşacak eski gücünün yerinde yeller esiyor. Düşüncelerimi ve duygularımın yönetimi bende, beni ben yönetiyorum o değil.