medya sensin, paylaş!

Mermerin devleri bu fuarda buluşuyor

Doğaltaş sektörünün lider markası Hurok Marble, en yeni ürünleriyle bu yıl 29.’su düzenlenen Amerika’daki Coverings Chicago Mermer Fuarı’na katılıyor. Çin’den sonra dünyada en büyük doğal taş pazarı olan Amerika’da düzenlenen Coverings Chicago Mermer Fuarı’nda; mermer, granit, traverten fayans, plaka ve bordürler, seramik gibi yüzey kaplama malzemeleri, mozaik gibi dekoratif ürünler ile makine ve ekipmanları sergileniyor.

Doğaltaş sektöründe 35 yılı geride bırakan Hurok Marble, 18 - 21 Nisan tarihlerinde ABD’de bu yıl 29.’su düzenlenen Coverings Chicago Mermer Fuarı’na, geniş ürün yelpazesinin yanı sıra en yeni ürünlerini tüketicinin beğenisine sunuyor.

Hurok Marble Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Olçar; “Ülkemiz doğal taş sektörü son 10 yıl içerisinde büyük atılımlar gerçekleştirdi. Türkiye olarak geniş renk, desen çeşitliliği ve kaliteli ürünlerimizle mermer, traverten ihracatında Amerikan pazarında İtalya’yı geride bıraktık. Dünyanın önde gelen fuarlarından olan Coverings Chicago Mermer Fuarı’na, her yıl olduğu gibi bu yıl da pazar beklentilerine uygun ve sektördeki trendleri belirleyen yenilikçi çalışmalarımızla hazırlandık. Dünya pazarında varlık göstermek istiyorsanız böylesi kapsamlı fuarlar fırsat teşkil ediyor ve dolayısıyla büyük önem taşıyor” dedi.

Kamil Olçar: “Amerika’da Türk Mermerine Yoğun İlgi Var”

Hurok Marble’ın Amerika Miami’deki Atlantic Stone Source’un Genel Müdürü Kamil Olçar, 2005 yılından itibaren Miami’deki showroomda, Amerikan halkının beğenisi ve zevkine uygun mermer çeşitleriyle hizmet verdiklerini söyledi. Olçar, “Amerikan yaşam tarzında mermer önemli bir tercih sebebi. Çünkü kendine özgü doku ve renkleri barındıyor. Dolayısıyla mermer, doğal ve sağlıklı bir dekorasyonu da temsil ediyor. Tüm bu bileşenleri ve çeşitliliği ülkemizin mermerlerinde fazlasıyla bulmak mümkün. Bu nedenle de Amerika’da Türk mermerine yoğun ilgi var” dedi. Hürok olarak bu fuarı çok önemsediklerini söyleyen Kamil Olçar, sektörde özellikle tercih edilen bej mermer, traverten ve onyx ürün gruplarının yanı sıra Silver Koleksiyonu’nda yer alan Silver Fantasy, Silver, Silver Belinda, Silver Grey, Silver French Pattern gibi ürünlerin sergilenmesinde titiz bir çalışma yürüttüklerini belirtti. .

Hürok Marble ayrıca fuarda iç ve dış dekorasyonda kullanılan, Beige Koleksiyonu içerisinde yer alan Snow White, Botticino, Naturella, Crema Nouva, Crema Fantasy, Beige French Pattern, Marble Slabs ve Travertine Koleksiyonu’nda ise Peach Blend, Scabas, Antique Blend, Travertine French Pattern, Travertine Slabs, Tumbled Sets, Pool Coping, Mouldings, Mosaics, Tumbled gibi çok özel ürün yelpazesini ziyaretçilerin beğenisine sunuyor.

Hurok Marble Hakkında:

1981 yılından bu yana mermer üretimini Kütahya’daki 20 bin metrekarelik kapalı ve 80 bin metrekarelik açık alan toplam 100 bin metrekareye sahip fabrikasında gerçekleştiren Hurok Marble, kaliteli rezervlere sahip 10 ocağında ürettiği 100’den fazla plaka çeşidiyle Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere 43 ülkeye ihracat yapıyor.

Hürok Marble ayrıca 2005 yılından bu yana Amerika Miami’de yer alan 70.000 sqf’lik Atlantic Stone Source isimli showroomda hizmet veriyor. İstanbul Çekmeköy’deki Showroom ve deposunda da yerli ürünlerin yanı sıra Carrara, Calacatta, Thassos, Volakas, Sivec, Negro Marquina, Emperador, Athens Grey ve Wooden Light gibi ithal ürünleri de tüketici ile buluşturuyor.

Doğal taş sektöründe 35 yılını geride bırakan Hürok Marble, bej mermer, traverten ve onyx ürün gruplarının yanı sıra Silver Koleksiyonu’nda yer alan Silver Fantasy, Silver, Silver Belinda, Silver Grey, Silver French Pattern ürün çeşitleriyle dikkat çekiyor. Hürok Marble ayrıca, Beige Koleksiyonu içerisinde yer alan Snow

White, Botticino, Naturella, Crema Nouva Select, Crema Nouva, Crema Fantasy, Beige French Pattern, Marble Slabs ve Travertine Koleksiyonu’nda ise Peach Blend, Scabas, Antique Blend, Travertine French Pattern, Travertine Slabs, Tumbled Sets, Pool Coping, Mouldings, Mosaics, Tumbled gibi çok özel ürün yelpazesiyle yurt içinde ve yurt dışında önemli markalar arasında yer alıyor.