medya sensin, paylaş!

Madecassol Krem Ne İşe Yarar?

Madecassol merhem ne işe yara r ? Kozmetik sektöründe en çok bilinen ve kullanılan sivice, yara ve yanık kremlerinin lokomotifi konumundadır. Madecassol krem yara izi, sivilce lekeleri ve yanık izi gibi insan vucudunun ve cildinin görünümnü bozan lekelerin giderilmesi ya da kısmen iyileşmesi için kullanılan bir kremdir. Madecassol merhem hekimler tarafından da sıklıkla önerilmektedir. Madecassol pomat doktorlar tarafından önerilmesinin en önemli faktörü yan etkilerinin çok minimal olmasıdır.

Madecassol krem , madecassol pomat ve madecassol merhem olarak adlandırılan bu kremin tam ve doğru kullanımı açısından faydalı olacağını düşündüğümüz bilgileri sizlerle paylaşacağız. Madecassol krem her türlü yaş gurubunda hitap etmesi açısından kullanım alanı çok geniştir. Genelde insanların yüzünde oluşan iz ve lekeler çok cansıkıcı olmaktadır. Özellikle bebek ve çocuklarda meydana gelen yanık ve yara izleri ebeveynlerin canını çok sıkmaktadır. Bu yazımızda Madecassol kremin kullanım alanları da dail olmak üzere sizleri bili sahibi yapmaya çalışacağız.

Madecassol Merhem Nedir?

Madecassol merhem; ham maddesini doğada bulunan bitkilerden alır. Bu merhem türü Centella asiatice adı verilen bitkinin özütünden üretilir. Deri yapıcı , yara iyileştirici ve tahriş giderici olarak kullanılan yüksek etkiye sahip yan etkisi olmayan bir krem çeşididir. Deri yenileyici özelliğine sahip olan bu krem aynı zamanda sivilce lekeleri ne karşı da çok etkilidir. Madecassol pomat bu etkilerin yanı sıra bitkiye has aromatik kokusuyla dikkatleri çekmekte. Çok hoş olan kokusu sayesinde çevrenizdeki insanların kokudan rahatsız olmalarını engellemiş durumdadır. Madecassol açık yara üzerine kesinlikle sürülmemelidir. Açık yaraya sürülen bu krem yaranın sulanmasına neden olacaktır. Bu krem açık yaralar için tavsiye edilmez. Kurumuş ya da kurumaya yüz turmuş yaraların ve izlerin giderilmesi için kullanılır. Bu durum yanık ve sivilce izleri için de geçerlidir. Bu kremi kullanmadan önce prespektüsünü mutlaka okuyunuz.

Madecassol Merhem Yüze Sürülür Mü?

Madecassol merhem yüze sürülür mü sorusu cilt güzelliğine önem veren kişiler tarafından sürekli dile getirilmiştir. Cilt lekeleri , sivilce izleri , hamilelik sonrası çatlaklar için Madecassol krem ile cilt bakımı yapabilirsiniz.

Evde madecassol kremle cilt bakımı için gerekli malzemeler

 • Bir çay kaşığı Madecassol krem
 • Bir çay kaşığı bepanten krem
 • Bir adet E vitamini ampulü

Hazırlanışı ve uygulanması

Saymış olduğumuz üç maddelik malzeme listesini bir kase içerisine koyuyoruz. Cam bir kase seçerseniz hijyen açısından daha iyi sonuç elde etmiş olursunuz. Bu karışımı hazırlarken Madecassol krem ve Bepanten krem oranın aynı olmasına özen gösteriniz. Hazırladığımız bu üçlü krışımı yüzümüze sürerken dikkat etmemiz gereken hususlar bulunmaktadır. İlk önemli husus göz ve göz çevresine kesinlikle bu karışımı sürmüyoruz. Duddak ve dudak çevresine de bu karışımı uygulamaktan kaçınınız. Hazırladığınız bu kürü 1 saat kadar yüzünüzde bekletin ve ılık suyla yüzünüzü güzelce yıkayın. Yüzünüzü iyice kurulayın ve işlemi sonlandırın. Bu işlemi 2 haftada 1 defa uygulamanız yeterli olacaktır.

Etkin özelliğe sahip bu yüz maskesi kurumuş cildinizi nemlendircek, cilt lekeleri ve sivilce izlerini belirgin bir şekilde azaltacaktır. Madecassol pomat aşırı tüketilmemelidir. Fazla kullanımlarda yüzünüzde tekrar sivilce çıkmasına neden olabilir.

Madecassol krem hakkında sizlerle kendi deneyimimi paylaşayım. Bir arkadaşım trafşk kazası çgeçirdi ve anlında büyük bir yara oluştu. Yara dikiş atılarak kapatıldı. Yara iyileşme süreci bittikten sonra doktar Madecassol krem verdi. Arkadaşım bu kremi doktor tavsiyesinde uygun aralıklarla kullandı. Doğrusu ben arkadaşın yüzünde büyük bir iz kalacağını düşünüyordum. Fakat aradan bir kaç ay geçince alnında yaranın eseri bile kalmamıştı.

Madecassol Kremin Faydaları

Madecassol Kremin faydaları genel başlıklarla deri onarıcı yenileyici özelliğiyle ön plana çıkmaktadır. Bu özelliği sayesinde yaralanmalı kaza sonrası ve cilt lekelerinin giderilmesinde çok fazla kullanılır. Cilt lekeleri ni giderici özelliği özellikle bayanların bu kreme olan ilgisini artırmaktadır. Madecassol kremin faydaları ;

 • Doğum sonrası ve aşırı kilolanma sonrasında verilen kiloların bırakmış olduğu izlerin ve çatlakların giderilmesi.
 • Yaralanma sonucu ameliyat ve dikiş izlerinin giderilmesi ve hızlı iyişleşmenin sağlanması.
 • Doğum sonrası emzikli kadınlarım meme ucu çatlakları için Madecassol krem kullanılır. Meme uçları için kullanılan bu kremi emzirme öncesinde mutlaka temizleyiniz.
 • Ergenlik dönemi geçirmiş gençlerin yüzünde olşan lekerin giderilmesinde yine Madecassol kremle sivilce tedavisi mümkün olmakta.
 • Bilindiği üzere mevsim değişimlerinde el ve yüzde çatlaklar oluşmakta. Özellikle kış dönemlerinde el çatlakları daha fazla olmakta. El çatlakları için Madecassol krem düzenli kullanımı etkili olacaktır.
 • Cilt bakımı içinde özellikle kuru bir cilde sahipseniz bitkisel özelliği sayesinde size iyi gelecektir. Madecassol merhem hoş kokusuylada cazip kremler arasında yerini almaktadır.
 • Duduk kenarlarında çıkan uçuklar için yine Madecassol krem kullanımı faydalı olacaktır. Uçuk için merhem arıyorsanız Madecassol merhem en uygunu olacaktır. Çünkü tekrar çıkmasını önleyiciözelliğe sahiptir.

Madecasol krem ile cilt bakımı , çatlakların giderilmesi ve yüzde oluşan lekelerin tedvisinde kullanılan faydalı kremlerden bir tanesidir. Bu merhemin etkili bir sonuç vermesini istiyorsanız bir ay kadar düzenli kullanmanız gerekmektedir. Başka bir ilaç kullanımınız varsa mutlaka doktorunuza baş vurun ve doktor onayı alınız.

Madecassol Krem Nereden Alını?

Madecassol krem nereden alınır sorusunun yanıtı; prespektüs ile satılan bu krem genellikle tüm eczanelerde bulunur. Bu krem reçete ile satılmaktadır. Tüketime bağlı olarak bazı küçük eczanelerde bulmakta güçlük çekilebilir. Büyük eczaneleri tercih etmek en uygunu olacaktır.

Madecassol Kremin Yan Etkileri

Madecassol kremin yan etkileri doktor kontrolü ve düzenli kullanıdığında neredeyse yoktur. Genelde açık yaraya sürüldüğünde kabarma ve yaranın sulanmasına neden olabilir. Ciltte tahriş çok nadirde olsa görülebilir. Aşırı kullanımlardan mutlaka kaçınılmalıdır. Beklenmedik bir yan etki görüldüğünde mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Madecassol Krem Yorumları

 • Bebeğim pişik olmuştu Madecassol merhem sayesinde geçti.
 • Bir merhemin hem etkili hemde ucuz olması anlaşılır gibi değil
 • Bebeğimi emzirirken meme uçlarım yara olmuştu. Tekrar emzirmelerde çok acı çekiyordum. Madecassol krem sayesinde çok rahatladım.
 • Madecassol pomat sayesinde bebeğimde mutlu bende mutluyum.
 • Trafik kazası sonucu alnıma dikiş atıldı. Bu krem tüm izleri sildi.

Madecassol Krem Fiyatı

Madecassol krem fiyatı içerik ve etki açısından bakıldığında inanılmayacak derecede ucuz sayılabilir. Tüm eczanelerde satılan Madecassol kremin fiyatı 10 mg/1 gr 40 gr pomad 2017 yılı fiyatı.

Eczane perakende satış fiyatı ( KDV hariç ) 16.33 TL

Bu mucizevi kremin etkisini aşağıdaki vedeoyu izleyerek görebilirsiniz.

Madecassol Krem Nasıl Kullanılır?

Madecassol kremin kullanımı günde bir ya da iki defadır. Fazla kullanımlar yüzünüzü tahriş edebilir.

Uydulanışı; Tüpün kapağını açın ve kapağın ters tarafıyla tüpün ağız kısmını delin. Kremi uygulayacağınız alana ince bir tabaka şeklinde sürün. Kullanım esnasında hassas olan göz çevresine sürmemeye özen gösterin.

Madecassol Krem hakkında vermiş olduğumuz bilgilerin sizlere fayda sağlayacağını düşünüyoruz.

Güzellik sırları başlıklı kategorimize göz atmanızı tavsiye ederiz.