medya sensin, paylaş!

Kraliyet ailelerinin ünlü kumaş markası Holland&Sherry İstanbul’da Showroom açtı

Dünyanın en seçkin kumaşlarının İngiliz üreticisi Holland & Sherry, İstanbul’da yeni bir showroom ile dekorasyon dünyasını renklendiriyor. Tasarım ve Dekorasyon firması A Day of Design tarafından Türkiye'de temsil edilen markanın Teşvikiye’deki Showroom açılışına, ünlü tasarımcılar, cemiyet hayatının tanınmış isimleri davetliydi. Markanın Satış ve Pazarlama Direktörü Walid Bathich, Canan Mende ve Ebru Mengecioğlu’ nun ev sahipliği yaptığı açılışa Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası Başkanı Chris Gaunt, Gülten Süzer Gaunt, UKTI ( Birleşik Krallık Yatırım Bölümü) yöneticileri Lev Denker ve Derek Noakes, Hasan Mingü, Özgür Masur, Gupse Özay, Nurettin Hasman, Emek Saran, Şebnem Çapa, Dilek Toner, Güliz Onursal ile İngiltere’den gelen işadamları katıldı.

Markanın Satış ve Pazarlama Direktörü Walid Bathich “Türkiye'den gelen talepler, özel olarak yurt dışında Avrupa ve Amerika'daki mağazalara Türk müşteriler tarafından verilen siparişler ve seçimlerinde seçkin bir beğeniye önem veren Türkiye'deki üst düzey müşteri kitlesindeki artış, Holland and Sherry'nin İstanbul'da bir Showroom açma ihtiyacını doğurdu.” diyor.

Özellikle Türkiye ve İngiltere arasında işbirliği ve ekonomik gelişmeler konusunda ortak yatırımları teşvik alanındaki gayretleriyle öne çıkan Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası’nın desteği Holland&Sherry’nin çalışmalarına İstanbul’da hız kazandırıyor.

Holland and Sherry kendisinin dışında kalite ve lüksü temsil eden benzer 24 tane daha markayı Türkiye'de bünyesinde barındıran tek Tasarım ve Dekorasyon firması A Day of Design içinde yer alan Holland and Sherry, İstanbul Showroom'unda, Türkiye, Türki Ülkeler ve Kuzey Irak'tan sorumlu Müdürü Canan Mendi tarafından temsil ediliyor. Markanın tüm ürünleri Showroom’da görülebilir.

Holland and Sherry sade şıklık, kalite, konfor ve lüksü tercih eden elit ama reklamı sevmeyen müşteri kitlesine hitap ediyor. Dünyada Leornardo DiCaprio, Uma Thurman, Madonna, Hindistan Başbakanı Shri Narenda Mondi kıyafetlerinde, Tommy Hilfeger dekorasyonlarında bu özel kumaşları kullanan isimlerden sadece bir kaçı. Firma, kraliyet aileleri başta olmak üzere, dünyanın ileri gelen tanınmış veya toplumun üst kesimlerine mensup bir portföye sahip olmakla birlikte müşterilerinin adlarını vermemeyi tercih ediyor. Sinema ve benzer sanat ortamlarında çokça tercih edilen Holland and Sherry yine aynı nedenle Türkiye'den de çoğu seçkin ve ünlü müşterilerinin isimlerini gizli tutuyor.

İngiliz kumaşlarının kalitesiyle yola çıkan bir marka olarak Holland and Sherry, tasarım dünyasına, her birinde kalite ve benzersizliği bir arada bulundurduğu zengin bir ürün çeşitliliği sunuyor. Kaşmirden ketene birbirinden farklı dokuda perdelik ve döşemelik kumaşlar üretiyor. Ayrıca, duvar kağıdı olarak kullanılabilecek kumaş ve derilerden, el boyaması özel yapım kağıt, veya aklınıza gelebilecek her hangi bir ürünü duvar kağıdı haline getirebiliyor. İstenilen herhangi bir kumaşla kaplanmış ,kapı veya dolap kulpları benzersiz özel yapım niteliği taşıyor. Holland and Sherry'iyi diğer üreticilerden ayrılan özelliklerinden başında "Ismarlama yapamayacağımız hiç bir şey yoktur" ilkesi geliyor. Bu anlamda bir fotoğraf, bir tablo veya kendi çizdiğiniz bir desen bile size özgü bir halı, bir perde, yastık veya throw'a dönüşebiliyor.

İç mimari tasarımlarda kalite, lüks ve seçkin bir beğeniye hitap eden Holland and Sherry ürünleri, markayı daha ziyade bu özellikleriyle tanımış olan ve yaşamında bu kavramlarla farklılık yaratan kişilerce tercih ediliyor. Bu özellikleri ürünlerine yansıtabilecek yine çok özel tasarımcılarla çalışmayı ilke edinen firma, Dior Modaevi'nin gece elbiseleri ve gelinliklerinin işleme ve nakışlarını yapan Nicholas Chambeyron'u, pano perdeler, yastık ve işleme yapılabilecek her türlü ürün için, özgün tasarım yaratıcılığını göz önünde bulundurarak, ekibine katmış.

Holland&Sherry hakkında;

Holland and Sherry yaklaşık 200 senedir dünyanın en kaliteli lüks kumaşlarını sunan bir marka olarak, ilk 1836 yılında, Londra'da, Stephen Holland ve Frederick Sherry adlı iki yün tüccarı tarafından özel ısmarlama kıyafetler yapan seçkin terzilere ipek ve yün kumaş üretmek için kurulmuştur. Bu konuda sağladığı ünle, tüm lüks ve en kaliteli özel ısmarlama kıyafetlerin yapıldığı mağazaların bir arada yer aldığı Saville Row 'da bugün de hala bulunan ilk mağazasını açmıştır. Kumaşlarının dekorasyon ve tasarım için de tercih edilmesiyle bu alanda da üretim yapmak üzere 1998 yılında Holland and Sherry Interior Design kurulmuştur. Bu gün dünyanın her yerinde bulunan kendine ait özel üretim atölyelerine sahip, tasarımda kalite, lüks ve konforu, farklılık yaratarak arayanların en başta tercih ettiği markalardan birisidir.

http://interiors.hollandandsherry.com