medya sensin, paylaş!

​KÖY ORTAOKULLAR HALI SAHA ŞAMPİYONU GÖKÇE ORTAOKULU OLDU

Mardin Akıncı Ortaokulu koordinatörlüğünde start alan 12 Köy Ortaokulu Arası Futbol Turnuvası, Gökçe Ortaokulu ile Göllü Ortaokulu arasında yapılan çekişmeli final maçını Gökçe Ortaokulu hükmen 3–0 kazandı.

Gökçe Ortaokulu öğrencilerinin 2–1 galibiyetiyle süren final maçının son dakikalarında sahayı terk eden Göllü Ortaokulu öğrencileri, tertip komisyonu kararıyla, hükmen 3-0 yenik kabul edildi. 12 köy ortaokulu arasında yapılan futbol turnuvasında tribünlerin coşkusu görülmeye değerdi. Göllü Ortaokulu öğrencilerinin ilk golü bulmasıyla yenik duruma düşen Gökçe Ortaokulu, ilk yarının bitimine yakın beraberlik golünü atmasıyla ilk yarı 1-1 sona erdi. İkinci yarıda da bariz fizik üstünlüğünü sürdüren Gökçeli öğrenciler, yaptıkları etkili kontrataklarla Göllü ceza sahasını sürekli baskı altına alarak ikinci golü buldu. Gökçe ortaokulu’nun öne geçmesiyle maçın tansiyonu yükselmeye başladı. Gökçe’nin 2–1 üstünlüğü elde ettiği final maçın bitimine çok az bir süre kala, Göllü Ortaokulu öğrencilerinin sahayı terk etmesiyle saha ve tribünlerde yaşanan kısa süreli gerginliğin büyümesi sonucu, halı saha turnuva maçlarında gönüllü hakemlik yapan Gökçe Lisesi Müdür Yardımcısı hakem Tahsin KARAALP maçı sona erdirildi.

Tertip komitesi maç sonrası yaptıkları değerlendirme toplantısıyla 3-0 Gökçe Ortaokulunu hükmen galip ilan etti. Bu heyecanlı turnuvanın koordinatörlüğünü üstlenen Akıncı Ortaokulu Müdürü Metin Aydın; “ Bizi Gökçe’de ağırlayarak bu zorlu geçen turnuvamızın bütün yükünü tek başına sırtlayan şampiyon takım Gökçe Ortaokulu Müdürü Sayın Hamdullah ÖZKAN ve öğrencilerini başta olmak üzere, kesintisiz süren müsabakalarda canla başla ter döken 12 köy ortaokulu öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Hakikaten iyi bir iş çakardılar. Tam bir turnuva ruhu içinde mücadele ettiler. Kısmetse bu başarıyla sonuçlanan turnuvamızı gelecek senelerde de sürdürmek arzusundayız. ” dedi.

12 Köy Ortaokulu müdürünün yarısına yakınının hazır bulunduğu, öğrenci ve velilerin desteklediği final maçında yaşanan futbol sınırları içindeki tatsızlıklar yüzünden verilemeyen kupalar, tertip komitesi tarafından, bir gün sonra Gökçe Ortaokulu ve Göllü Ortaokulu müdürlerine makamlarında takdim edildi.