medya sensin, paylaş!

Gençlerin tüyler ürperten oyunu; Knockout Game

Amerikalı gençler arasında tehlikeli bir oyun ortaya çıktı. Adı Knockout olan bu oyun New York City'de başladı ve yavaş yavaş ülke geneline yayılmaya başladı.

Oyuna göre 6-8 kişilik gruplar halinde gezen genclerden biri "erkekliğini ispatlamak için" yoldan gecen rastgele bir kişiye yumruk atıp bayıltmaya çalışıyor. Eğer yumruğu yiyen kişi yere yığılırsa oyunda başarılı olmuş oluyor. Yumruğu attıktan sonra hiçbirşey olmamış gibi yollarına devam ediyorlar ve başarılı oldular ise kutlama yapıyorlar.

Bu grupların hedefinde o anda yolda yürüyen herhangi bir kişi var. Kadın, erkek, yaşlı, genç, çocuklu anne- baba. Ne olduğunuz hic onemli değil. O grubun önüne düşenin vah haline.

Bu vahsi oyun sonrasında yakalananlar hapse atılıyor ama yumruğu yiyen kişilerin bazısında beyin travması geçirenler oluyor. Dün Brooklyn de yaşanan olayda 61 yaşındaki kadına saldıran 1 gence(7 kişilik grup icinden) yaşlı kadın cevap verdi.

Yumruğu yedikten sonra yere yığılan ama bayılmayın kadın cantasindaki silaha yöneliyor ve gruptan 2 genci 15 kursun ile öldürüyor.

Polis bu oyunu oynayanları vazgeçirmek için ciddi mueddiyeler uyguluyor.

Ilgili video ekte

http://youtu.be/liatWFj5COk