medya sensin, paylaş!

KAİNATIN KARİZMATİK BURCU YAY HAZİRAN DOLUNAYIN DA

Kainatın en karizma olan ''Yay'' burcun da Dolunay...

9 Haziran 2017

Numerolojık olarak ...

0+9+0+6+2+0+1+7= 25 (2+5)= 7 bütüne baktığımız da (7) ile yola devam edildiğini görüyoruz. (7) bize Manevi boyutta üzeri örtülü her şeyi araştırma ve gün yüzüne çıkartmayı gösterir.Ayrıca Evren deki tasarımınızın farkına varmanızı sağlar.

Gün olarak baktığımız da ise ;

0+9 = 9 Bu dolunay (9 )ile bize sonlanmaları,geçmişi dönüp arkaya bakıp bir sentezlemek gerektiğini gösterir.(9) ayrıca bahçenizdeki Yabani otları temizleme vakti...

( 9 ) Önemli bir rakam nur ehlidir.Varoloşa Aşıktır.Yaşamda bulunan yüce enerjilerin kanalıdır.Biz Numerolojı de ( 9 ) rakamını severiz.Geçmişi analız ederek geleceğe bir yön çizmektir.Sonlandırma yeni başlangıçların öncesin deki son kulvardır...

Dolunay 18 derecede gerçekleşiyor. 1+8= 9 ( 9 ) bu dolunay ülkemiz de ve dünyada köklü dönüşümlerin başlangıcı olacak.Dengeler yer değiştiriyor...

( 9 ) Dönüştürmek için bize 'es' dedirtir.Düşündürür ve sonuca odaklandırır.

9 haziran 2017 Dolunay'ı Yay burcun da zodyağın 2 evinde hırs, ihtiras,para kaybı, doğal kaynakların yok edilmesine dikkat...

''Jüpiter'' gök gürültüsü,yağmur,fırtına doğanın tanrısı ve geleceği gören kahin...

Jüpiterin bitkilerinden biri de ''zeytin Ağacı'' dır.

ZEYTİN...

Dünya üzerinde yetişen ağaçların ilkidir.

Yunan mitolojisinde tanrıça Athena’nın hayatını sürdürebilmesi için zeytin ağacını sürekli görmesi gerekiyordu. Kimi tanrıların da zeytin ağacının altında doğması gerekiyordu.

Sezar başında zeytin ağaçlarından yapılmış taçla halkın karşısına çıkar.

Uzun süre Olimpiyatlarda kazanan kişiye zeytin dalından yapılmış taç takılırmış.

Herkül’ün silahı zeytin ağacındandır.

Zeytin ağacına zarar verenler ölümle cezalandırılırdı.

Hz. İsa’nın çarmıha gerildiği haç zeytin ağacındandır.

Hz Davut, Abuşalomdan kaçarken Kudüs’ün doğusundaki zeytinlik dağının yamaçlarına tırmanmıştır.

Eski Yunan’da kutsal ağaç olarak kabul edilip zeytin tarımının sadece iyi ve dürüst insanlar tarafından yapılmasına izin verilmekteydi.

Zeytin ağacına zarar verenler ölümle cezalandırılmaktaydı.

Zeytinyağının dinsel törenlerin kutsal lambalarında yakılmaktaydı.

Kralların ve yeni doğan bebeklerin kutsanmasında kullanılmaktaydı.

Zeytin ağacı akıl ve zaferin, zeytin dalı barışın, zeytinyağı da saflık ve sadeliğin sembolü sayılmaktaydı.

Bu ''Yay'' dolunayın da Jupiterin S olmasınıda göz önünde bulundurarak, olayların sert geçeceğini önümüzdeki günlerde gözlemleyeceğiz.

Parasal tüm alış verişinize dikkat ederek,bu dolunay da mali açıdan en az zarar görmeyi hedefleyebilirsiniz...

Kendi bütçeniz de de sıkıntı yaşayabilirsiniz.Ortak kazanç getirecek işlerden uzak durarak ,hukuksal sıkıntı yaşamaktan kendinizi koruyun.

Gökyüzü gergin,gökyüzü sert,gökyüzü parlamaya hazır bir alev topu gibi...

Bir birinizi kırmayın.Sözü söylemeden önce çiğneyin ve pişman olacağınız kelimeleri yutun.

Yay Öğrenmeye aç,öğrenmesi gerekeni ve öğrendiklerini hazmetmek içselleştirmekte üzerine düşen zenginliği ve derinliği paylaşır.Stratejik bir yaşam trafiği vardır.Buna paralel olarak Yay'lar maceracı,yenilikleri deneyimleyen çılgın burç tabi bu zodyakta ki açılarının kişilerin üzerindeki değişik etkilerini de göz önünde bulundurarak değerlendirilmesi gereken bir yorum....

Yükselen Akrep ile birlikte hayatı dönüştürmek için kolları sıvamış bir Dolunay ,iç güdüsel kuşkularını arkasına alarak ''ne görürsem göreyim''gerçek bundan fazladır,diyen Akrep sıkıntılı,askeri ani çıkışlar,ülke ve dünya gündemini sarsan sansasyonel gelişmelere bu dolunay gebe...

Bu dolunay da Ülkemiz için savaş stretejisi pozisyonları,silah ve ordu muhimmat alış verişleri gündem de olacak.Asker ,polis kolluk görevlileri ile halkın arasın da istem dışı gelişen gerginlikler gündem de olacak...

Gidrek dünyada ve ülkemiz de dişil enerjinin her alanda hakim olması,Kadınların daha fazla ön plana çıkması gündemde olmaya devam ediyor.Aynı zaman da da daha fazla olumsuzluklara maruz kalması da gündeme geliyor.Kadınlar bu dolunay da ve ilerleyen günlerde kazalara,aldatılmalara daha dikkatli olsunlar.

EŞ ZAMANLILIK VE DOLUNAY TARİHİNDE (9 Haziran )OLAN BAZI OLAYLAR

Tarihteki (miladi tarihte dahil) bazı dikkat çekici olayları incelemek eş zamanlı tarihlere dikkat çekmek istedim.

Çok bilindik olaylar yıllara dağılımını inceledeğimiz de çok ta tanıdık gelecek...

İlerleyen günlerde ise bire bir aynı olaylar farklı kişi ve pozisyonlarda tekrarlanacağını düşünüyorum...

09/06/1923 Bulgaristan da faşist darbe

09/06/1956 Basına baskılar sürüyor.Halk gazetesi toplatıldı

9 Haziran 1910 Gazetecilere suikastler devam ediyor...

09/06/1969 İstanbul üniversitesi polis öğrencilere müdehale etti.Üniversite kapatıldı.

09/06/1977 Türkiyenin Vatikan büyük elçisi Taha Carım Roma da öldürüldü.

09/06/1980 6 ay içinde 8 kez devalüasyon yapıldı.203 işyerin de 48 bin işçi grevde.

9 Haziran 632 Hz.Ebubekir İlk İslam Halifesi seçildi

Hz.Muhammed(sav)'in ölümü sonrası Müslümanlar, İslam Devleti'nin başsız kalmaması için hemen bir halife seçilmesini kararlaştırdı. 8 Haziran'da Hz. Ömer'in önerisi ile Hz. Ebu Bekir'in halife seçilmesine karar verildi. Bu kararın ertesi günü Mescid-i Nebi'de 9 Haziran'da Hz. Ebu Bekir, Müslümanlara yönelik bir hutbe okudu. Bu hutbenin arkasından Müslümanlar ona biat ettiler.

9 Haziran 1617 Sultanahmet Camii ibadete açıldı.

9 Haziran 1815 Viyana Konferansı sona erdi

Fransız ihtilalinin etkileri ve Napolyon savaşları Avrupa'nın düzenini alt üst etmişti. Napolyon'u yenen koalisyon devletlerinin temsilcileri Avrupa'yı yeniden şekillendirmek için Viyana'da bir araya geldiler. Viyana Kongresinin etkin devletleri İngiltere, Prusya, Avusturya ve Rusya idi. Napolyon'un sürgünden kurtulup tekrara Fransa'nın başına geçtiğini haber alan bu devletler kendi aralarında daha önce yapmış oldukları antlaşmaları birleştirerek 9 Haziran 1815 tarihinde Viyana Kongresi Kararları haline getirdiler. Bu kararlar ile Avrupa yeniden yapılandırılmıştı.

9 Haziran 1861 Büyük devletlerin baskısı ile Lübnan yönetiminde yeni düzenleme yapıldı

İngiltere ve Fransa Suriye'de nüfuz çekişmesine girdi. Fransızlar, Hırıstiyan Marunileri desteklerken; İngilizler, Dürzilerin tarafını tercih etti. Dürziler ve Maruniler arasında oluşan çekişmede Osmanlı Devletini suçlayan Avrupa Devletleri bölgede yeni düzenleme istedi. Sonunda 9 Haziran 1861 tarihinde Lübnan Nizamnamesi yayınlandı. Bu durum Osmanlı Devleti'nin Lübnan hakimiyetine son verildi.

9 Haziran 1921 İstiklal Savaşı'nda kullanılacak cephane İnebolu'dan karaya çıkartılmaya ve cepheye götürülmeye başlandı.

9 Haziran 1981 Türkiye'nin Cenevre Başkonsolosluğu'nda görevli Mehmet Yergüz bir Ermeni militan tarafından öldürüldü.

9 Haziran 1999 Yugoslavya ve NATO, Kosova'da Sırp birliklerinin geri çekilmesi anlaşmasını imzaladı. NATO, hava saldırılarını durdurdu ve 20 Haziran'da resmen sona erdirdi.

(tarihi kaynak time Türk)

Astrolojı bize gökyüzü ile yeryüzünün birlikte nasıl çalıştığını,geçmiş ile geleceğin farkındalık ile nasıl yerli yerine oturacağını gösterir.

Sevgiyle Kalın

09/06/2017

Serpil Berat Tezgör

Numerolojı&Astroloji

Jüpiter'in Kızı

Oğuzhan Ceyhan Astrolojı Akademisi

astrolojininsirlari@gmail.com