medya sensin, paylaş!

"İztuzu Plajının Özelleştirilmesine Karşı Protesto"

Muğla Ortaca’nın dünyaca ünlü İztuzu Plajı belediyeden alınarak özel şirkete verildi. Belediye özelleştirmeye tepkili: “Plaj yok olur” dedi.

Kamu malının sadece para kazanmak amacıyla çalıştırılmasının doğru olmadığını ifade ederek karara tepki gösteren Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik “Bu kararı tanımadığımızı ve tanımayacağımızı, kararın yeniden gözden geçirilmesinin Ortaca ve Dalyan halkının menfaatine olacağı konusunda ilgililere uyarılarımızı ilettik. Bu plaj 15 yıldır Dalyan Belediyesince çalıştırılmaktaydı” dedi.

Sahillerin kişilere kazanç amaçlı kullandırılmaması gerektiğine işaret eden Karaçelik, muhtemel sorunlara da dikkat çekti: “Plajı alan kişi burada nasıl bir yapılaşma yapacak? Foseptiği, kara ve deniz yoluyla her gün belediye araçlarıyla belediyenin arıtma tesisine götürülüyor. Bunlar çok maliyetli işler. Orada yaklaşık 40 personel de çalışıyor. Plajın özel bir kişiye kazanç getirecek diye verilmesi, yok olması anlamına geliyor.”

Kararda ısrar edilirse bölge halkının tepki göstereceğini belirten Karaçelik, “Yetkililer konunun tekrar görüşüleceğini iletti. Gelişmeleri takip ediyoruz” dedi.

Bugün ise Dalyan'da buluşarak İztuzu Plajına doğru yola çıkan halk, plajın özelleştirilmesini protesto etti.

İZTUZU PLAJININ ÖZELLEŞTİRİLMESİNE KARŞI SANATÇILARDAN DESTEK: