medya sensin, paylaş!

İzmit'te 1 Mayıs Kutlamaları... YURTTAŞ MUHABİR ERHAN HAYIR'IN HABERİ

1 Mayıs İşçi Bayramı’nı İzmit Merkez Bankası önünden başlayacak yürüyüşle kutlayacak emek bileşenleri yürüyüşe geçmeye hazırlanıyor. Saat 13.00’da başlayacak yürüyüş için Merkez Bankası’nın önünde 3 binin üzerinde emekçi toplantı. Kalabalık artmaya devam ediyor.

DİSK, KESK, TMMOB ve TBB’nin çağrısıyla 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı İzmit Merkez Bankası önünden başlatacak yürüyüşle kutlayacak olan emek bileşenleri toplanmaya başladı. Çeşitli sivil toplum örgütleri, sendikalar ve siyasi partiye üye emekçiler toplanma saati olan 13.00’den yaklaşık 2 saat önce Merkez Bankası önüne gelmeye başladı. Merkez Bankası önünde toplanan yüzlerce kişinin sayısı her geçen dakika artıyor.

Merkez Bankası önünde toplanan emekçiler, 1 Mayıs yürüyüşü için yaptıkları son hazırlıkları da tamamladı. Emekçileri, bayrak, pankart ve flamalarını hazırlayarak yürüyüş saatini beklemeye başladı. Merkez Bankası önünde yaklaşık iki saat önceden toplanmaya başlayan kalabalık burada pankart ve flamalarına çeşitli yazılar yazdı. Emekçiler, saat 13.00’da Merkez Bankası’ndan Cumhuriyet Parkı’na yürüyecek.

Merkez Bankası önünde toplanan kalabalık alanın tamamını doldurdu. Resmi rakamlara göre 3 binin üzerinde emekçi alada toplanmış durumda. Birçok sendika, sivil toplum örgütü ve siyasi partinin katılımıyla gerçekleşen yürüyüşte işçiler halay çekip slogan atarak yürüyüş saatinin başlamasını bekliyor. Merkez Bankası önünde yürüyüşe geçecek olan kitle, Yürüyüş Yolu üzerinden Cumhuriyet Parkı’na çıkacak. Burada yapılan basın açıklaması ve kutlamaların ardından konser verilecek