medya sensin, paylaş!

İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ “SEVGİYE EL UZATIN” DEDİ

İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ “SEVGİYE EL UZATIN” DEDİ

‘’Keşke Devlet Koruması Altındaki Çocuklar için Türkiye’deki Tüm Üniversite Öğrencileri

Sizin Gibi Farkındalık Projeleri Organize Etse ’’

İstanbul Gelişim Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Sosyal Sorumluluk Kulübü tarafından ‘’SEVGİYE EL UZAT’’ adlı farkındalık semineri hayata geçirildi. Sosyal Hizmet Uzmanı Salih Sinan KAPLAN yaptığı konuşma ile güne damgasını vurdu.

Proje kapsamında dört hafta boyunca 150 kişilik bir öğrenci gurubu üzerinde yapılan anket araştırmaları sonucunda ortaya çıkan veriler Salih Sinan KAPLAN ile paylaşıldı. Bütün araştırmalar İstanbul Gelişim Üniversitesi, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanı, Yrd. Doç. Dr. Emel TOZLU ve öğrencileri Simge Nimet SİVRİ, Şeride DUR, Selen KOPARKÖK, Sergen GÖRAL, Taha AYDIN, Yasemin SOYCAN, Tuğçe AYLAR, Serap Çevik,Yusuf ÖZKAHRİMAN,Yiğit AKPOLAT tarafından ortaya koyuldu.

Yapılan araştırmalar sonucunda araştırmaya katılanların %80’i Devlet Koruması Altındaki Çocuklar için yapılan faaliyetlerden haberdar olmadıklarına belirtirken, %20’si Devlet Koruması Altındaki Çocuklarını ziyarette bulunduklarını belirtti. Araştırma sonuçlarının çok değerli olduğunu ve toplumsal farkındalığı arttırmak için son derece önemli olduğunun altını çizen KAPLAN ‘’Keşke Devlet Koruması Altındaki Çocuklar için Türkiye’deki Tüm Üniversite Öğrencileri Sizin Gibi Farkındalık Projeleri Organize Etse’’ diyerek memnuniyetini dile getirdi. Seminer sonrasında Sosyal Hizmet Uzmanı Salih Sinan KAPLAN’a İstanbul Gelişim Üniversitesi, Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kemal ERKİŞİ tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.