medya sensin, paylaş!

İş Dünyası Gençlerle Buluşuyor

Van haberleri- YYÜ İnovatif Girişimciler ve Avrupa Birliği Topluluğu (YİGİT) tarafından “İş Dünyası Gençlerle Buluşuyor” sloganı ile bir panel düzenlendi.

Van haber - YYÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde “Van İş Dünyası Girişimcilik Başarı Hikayeleri ve Kariyer Olanakları” başlığıyla düzenlenen panel ile Van iş dünyasını temsil eden önemli isimler öğrencilerle buluştu.

YYÜ YİĞİT tarafından organize edilen panelde açılış konuşmasını yapan topluluk başkanı Feridun Bişar yaptıkları faaliyetler hakkında bilgi verdi.

YİĞİT’in daha önce yaptığı proje, faaliyet ve etkinliklerin tanıtımının ardından topluluğun akademik danışmanı Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeki Taştan girişimcilik ve özgüven konusunda gençleri teşvik eden konuşma yaptı.

Ardından ‘öğrenci dostu’ ifadesi ile öğrenciler tarafından anons edilen YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal geçmişteki imkanlarla günümüzdeki imkanların karşılaştırılamayacağına dikkat çekerek, “Üniversitemiz özellikle depremden sonra her anlamda çok büyüdü. Hem fiziki alt yapı olarak hem de akademik anlamda büyüyen üniversitemizin çok güzel imkanları var. Sizlere bu imkanlardan sonuna kadar faydalanmanızı öneriyorum” dedi.

Konuşmalardan sonra YYÜ İnovatif Girişimciler ve Avrupa Birliği Topluluğu Başkanı Feridun Bişar’ın moderatörlüğündeki panele geçildi.

Panelde İŞ-KUR Van İl Müdürü Mehmet Salih Serçe, Van İŞGEM Yönetim Kurulu Başkanı Mahmud Gedik, Van Sanayici ve İş Kadınları Derneği Başkanı Özge Burak Değer, Van TSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Semra Odabaşı, Van AVM Genel Müdürü Türker Nacaroğlu, Van TSO Genç Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Eren Görsen Görmen birer sunum yaptı.

Sunumların ardından soru-cevap kısmında öğrencilerden gelen sorular panelistler tarafından cevaplandırıldı. Panel toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

DİĞER VAN HABERLERİ İÇİN TIKLAYIN