medya sensin, paylaş!

iPhone 6’ nın En Büyük Rakibi Samsung Galaxy Alpha’ nın Tanıtım Günü Belli Oldu

Apple ile Samsung arasındaki rekabet son hızla devam ediyor. Özellikle firmaların yeni tasarladıkları ürünlerle kullanıcıları etkileme yarışında artık son viraja girdik diyebiliriz. Bilindiği gibi Apple yeni tasarladığı iPhone 6 modelini Eylül ayında tanıtacak. Aynı zamanda yeni işletim sistemi IOS 8’ in de lansmanı yapılacak. Apple tarafından yapılan bunca çalışma Samsung cephesini de harekete geçirdi ve iPhone 6’ya rakip olabilecek Samsung Galaxy Alpha için yapılan çalışmalar tamamlandı.

Uzun zamandır hakkında bir çok haber çıkan ve sürekli teknik bilgileriyle görselleri sızdırılan bu cihazın tüm özellikleri netlik kazandı. Yeni özellikler ve metal kasa ile piyasaya çıkacak olan Samsung Galaxy Alpha’ nın 13 Ağustos Çarşamba günü (yarın) tanıtımı yapılması beklenen cihaz hakkında tüm merak edilen sorular yanıtını bulmuş olacak.

Peki bu cihaz hangi özelliklere sahip olarak piyasaya çıkacak ve gerçekten bu özellikler ile en büyük rakip olan Apple’ ın önü kesilebilecek mi? İşte cihazın özellikleri:

İşletim Sistemi: Android 4.4

Ekran: 4.7-inç Super AMOLED

İşlemci: sekiz çekirdekli Exynos

RAM: 2 GB

Depolama: 32 GB ve 64 GB (genişletilemez)

Ekran Çözünürlüğü: HD (1280x720 piksel)

Arka Kamera: 12 megapiksel

Ön Kamera: 2.1 megapiksel

Pil: 1.860 mAh

Yayın Tarihi: Eylül ikinci yarısı ve Ekim ayının ilk yarısı

Galaxy Alpha hakkında şimdiye kadar İngiltere için bir fiyat bilgisi gelmişti. Buna göre cihaz İngiltere’de 549 pound yani yaklaşık olarak 1982 TL fiyat etiketine sahip olacak.

Bakalım ürün kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacak ve iPhone 6 ile nasıl bir yarış içerisinde olacak?

Mail: kocabaslevent@gmail.com

Twitter : www.twitter.com/leventkocabas