medya sensin, paylaş!

HDP ÇATALCA'DA İLK DEFA ÖRGÜTLENDİ

HDP Çatalca’da İlk Defa Örgütlendi

HDP’nin seçim çalışmaları daha önce örgütlü olduğu il ve ilçeler dışında da devam ediyor.

Geleneksel Kürt siyasetinin farklı Sol Çevreler, Alevi Örgütleri, Demokrat Aydınlar ve bazı İslami kesimlerin desteğiyle kurduğu HDP (Halkların Demokratik Partisi) Kürt Hareketinin güçlü olmadığı il ve ilçelerde de prokatif saldırılara rağmen seçim çalışmalarını hızlandırdı.

Bugün bu kapsamda örgütlenme çalışmalarını yeni tamamlayan İstanbul’un Çatalca İlçesinde, HDP İstanbul 3. Bölge Milletvekili adaylarının katılımıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.

Çatalca’daki bir restorantta ilçe sakinleriyle kahvaltılıda bir araya gelen HDP ilçe yönetimi ve İstanbul 3. Bölge adayları kendilerini ilçe halkına tanıtarak seçimler öncesi destek ve dayanışma çağrısında bulundular. Toplantıya milletvekili adaylarının yanısıra kadın kurumları temsilcileri ile Eğitim-Sen üyeleride katıldı.

Kahvaltının ardından Vekil adayı Ali Kenanoğlu ve HDP ilçe yönetimi Nesin Vakfı Köyü’nde geleneksel olarak düzenlenen 1 mayıs şenliğine katılarak çocuklarla oyunlar oynadılar.

Bu ziyaretin ardından HDP’li heyet Alevi aday Ali Kenanoğlu Çatalca Cem Evini ziyaret ederek seçimlerde destek istediler.