medya sensin, paylaş!

Göğüs Büyütme

Meme büyütme işlemleri uzun yıllardır kadınların başvurduğu cerrahi estetik operasyonudur. 1980'li yıllardan beri göğüs büyütme işleminde silikonlar kullanılmaktadır. Yeni teknoloji ile üretilen slikonlar eskilerinde yaşanan sorunları en aza hatta sıfıra indirmiştir. Tercihe göre damla ya da yuvarlak slikonlar kadınlar tarafından talep edilmektedir. Doğal görünüm isteyenler için damla silikon tercih edilmektedir. Cerrahlarımız öncelikle meme büyütme operasyonlarında hastanın tüm tetkiklerini yapıp fizyolojik özelliklere göre meme şeklini gerekli ekipmanlar yardımı ile çizerek hastaya operasyon öncesi göstererek hastaya hem güven sağlamış hem de kafasındaki soru işaretlerini gidermiş olurlar. Meme büyütme operasyonları slikonun yanı sıra yağ enjeksiyonu ile de yapılmaktadır.

Yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme

Meme büyütme operasyonlarını yağ enjeksiyonu ile yapma günümüzde oldukça yaygın bir yöntem haline gelmiştir. Estetik operasyon geçirecek kişinin karın veya sırt bölgesinde yeterli oranda yağ dokusu olması şartı ile bu operasyon kolaylıkla gerçekleşmektedir. Yağ enjekte etmenin en önemli artısı da iki göğüs arasındaki farkın eşitlenmesini sağlamaktır. Silikon ile meme büyütme operasyonuna giren kişilerin göğüs şekline göre silikonlar belirlenip hastaya yerleştirildikten sonra eğer eşitsizlik oluyor ise düzeltme işlemi yağ enjekte edilerek kolaylıkla yapılmaktadır. Meme büyütme operasyonu ortama 1 ile 1 buçuk saat civarında sürmektedir ve kişinin sosyal yaşamını kısıtlamayan bir işlemdir. Ancak teknik olarak güzel bir planlama yapılmadığı takdirde kötü sonuçlar doğurabilmektedir.

Deneyimli cerrahlarımız

Bu yüzden deneyimli cerrahlarımız en ince ayrıntısına kadar tüm olasılıkları değerlendirerek bu operasyonlara girmektedirler. Ayrıca Kadınlar geçmişte silikon taktırma işlemlerinden 8-10 yıl sonra slikonları yenileme gibi ikinci bir operasyona tabi tutulmak zorundaydılar. Bunun sebebi de slikonların bu süre sonunda aşınıp içerisinde bulunan akışkan jelin vücuda yayılıp vücuda zarar vermesiydi. Fakat günümüzde slikonlar ömür boyu kullanılabilmektedir. Artık slikonların dış çeperi daha kalın bir malzemeden yapıldığı için akışkan jelin vücuda akma riski ortadan kalkmıştır. Buna ek olarak da aradaki düzensizlik yağ enjekte ederek giderildiği için oldukça doğal bir görünüm sağlanmaktadır. Böylece kadınlar gönül rahatlığı ile meme büyütme estetiği için oldukça eğitimli ve işinde iyi olan ekibimize başvurabilirler.