medya sensin, paylaş!

FİLM TAVSİYE : LE CONSEGUENZE DELL' AMORE ( Aşkın Getirdikleri ) ..

Yönetmen : Paolo Sorrentino

Senaryo    : Paolo Sorrentino


Görüntü Yönetmeni:Luca Bigazzi


Müzik :Pasquale Catalano

Oyuncu Rol
Toni Servillo Titta di Girolamo
Olivia Magnani Sofia
Adriano Giannini Valerio
Antonio Ballerio Bank manager
Gianna Paola Scaffidi Giulia
Nino D'Agata Mafioso
Vincenzo Vitagliano Pippo D'Antò (as Enzo Vitagliano)
Diego Ribon Director
Gilberto Idonea Hired assassin
Giselda Volodi Waitress
Giovanni Vettorazzo Letizia
Gaetano Bruno Hired Assassin
Ana Valeria Dini Reader
Vittorio Di Prima Nitto Lo Riccio
Angela Goodwin Isabella

Yalnızlığın en asil ve zarif şeklinin karakterize oluşunu görmek isteyenler için şahane bir film. Tercihlerin sizi şaşırtması ve kendi seçimlerinizle örtüşüp örtüşmemesinin kararsızlığında kaybolacağınız, mükemmel sonuyla etkisinde kalacağınız bir eser. 2004 yılı İtalyan yapımı olan bol ödüllü filmimizin senaryo ve yönetmenliğinin Paolo Sorrentino’ya ait olduğunu belirtelim. Keskin oyunculukları, müthiş müzikleri ve görüntü yönetmenliğindeki başarı sizi oturduğunuz yere kiliteyecektir.

Bütün durağanlığına rağmen film boyunca dikkatinizin başka bir şeye kayması mümkün değil. Her sahnesiyle sizi daha fazla tutsak edecek ilginç bir seneryo var karşımızda. Kamera kullanımındaki farklılığın ve yaratıcılığın filmin kurgusuna olan katkılarının en iyi örneklerinden bir tanesi diyebiliriz. Esrarengiz hikayesi ve yalnızlığın estetik yansımaları filmle bağ kurmanızı sağlayacaktır. İçinde mafya olmasına rağmen, diğer mafya filmlerine nazaran farklı bir işleniş söz konusu.

İnsanın yaşamındaki kırılma anlarından sonra geçireceği patlamaların ve değişimlerin sarsıcı gerçekliğini görebileceksiniz. Teslim oluşun zarifliğinin, kaybetme duygusunun ürkekliğiyle birleşmesi filmin sonunda kaybetmek böyle asil bir şey mi sorusunu sordurucak sizlere. Ya da aslında kaybedenin kim olduğunu düşünürken derinlere dalmanız içten değil. Aşk kavramının filme yedirilişi de filmin ismine yakışır şekilde olmuş. Aşkın tehlikeli olması halini Sofia (Olivia Magnani)’ nın gözlerinde yaşayabilirsiniz.

Yaşanmamışlıklar, pişmanlıklar, kaybedilenler karşısındaki dik duruş, kazanmanın yaratacağı çelişkiler sizi biraz yorabilir. Diyalogların beslediği çekiciliği ile birden fazla izlenecek filmler listenize girebilecek bir film. Filmin detaylarına hakim olmak ve daha iyi anlamak için bunun gerekli olduğu aşikar. Sinemada izleyenlerin çok şanslı olduğunu düşündüğüm film öncesi kafanızı boşaltmanızı tavsiye ediyorum. Keyifli seyirler ..