medya sensin, paylaş!

Fethiye Yamaç Paraşütü

Fethiye Yamaç Paraşütü

Fethiye harika bir ilçe: Çok uzunca bir kordonu, ilçeyi dört bir yandan kuşatmış temiz dereleri, etrafını çevreleyen karlı dağları, her yerden görülen adacıkları, Ölüdeniz’ i, Kelebekler Vadisi , Kabak Koyu , Baba Dağ’ı ile her köşesi milli park olan eşsiz bir tatil bölgesi.

Fethiye ’nin bunca doğal güzelliğin yanı sıra tatil için birçok aktivitesi de mevcuttur. Bunlardan en popüleri Ölüdeniz ’de yamaç paraşütü yapmak.


Yamaç Paraşütü hakkında en çok merak edilen sorular:


  • Kendi Başıma Uçuş Yapabilir miyim ?

Tek başınıza yamaç paraşütü yapabilmek için uzun soluklu bir eğitim almanız gerekmektedir. Eğitim sayfamızdan gereklilikleri inceleyebilirsiniz.

Ancak Tandem yamaç paraşütü dediğimiz çift kişilik yamaç paraşütü deneyimi için herhangi bir eğitime ihtiyacınız yoktur.

  • Yamaç Paraşütü Güvenli mi ?

Yamaç paraşütü, riskleri oldukça düşük bir spor dalıdır. Yinede medyada ters rüzgar vb. başlıklarla bazı kazalar dan bahsedilebiliyor. Her uğraşta olduğu gibi, bireysel yamaç paraşütü yaparken de eğitim almak gerekiyor, profesyonel olana kadar eğitmen gözetiminde uçuş yapmak durumundadır. Fakat bu durumu göz ardı eden bireysel sporcular bazen istenmeyen yerlere inebiliyor, kazalar yaşanabiliyor. Ancak Fethiye Babadağ da ki uçuşlarımızda sizler profesyonel olarak yıllardır bu iş üzerinde deneyimli pilotlarla birlikte uçuyorsunuz. Hava tüm gün izlenip gözlemleniyor, kalkış ve iniş sırasında gözetmenler görev yapıyor, aynı hava limanı gibi belirli kurallara bağlı olarak profesyonelce çalışılıyor ve riskler azaltılıyor.

Fethiye yamaç paraşütü güvenli mi ? Evet kesinlikle güvenli, hiçbir endişeniz olmadan tamamen bize güvenerek harika bir deneyim yaşayabilirsiniz, her yıl ortalama 100.000 misafirin uçuş yaptığı Ölüdeniz, Babadağ da ufak tefek aksaklıklar muhakkak yaşanabilmektedir. Bu aksaklıklar genelde kalkış aşamasında yolcunun aşırı korkmasından dolayı yürümeyi reddederek uçuş sırasında uçuştan vazgeçmeye çalışması oturmaya çalışması neticesinde yaşanmaktadır. Bu durumu engellemek için ise kalkış aşamasında bir diğer yardımcı eğitmen uçuş başlayana kadar yolcuya yardım etmektedir.

  • Kilo ve Boy Sınırı Var mıdır ?

Tandem yamaç paraşütü uçuşlarımızda erkeklerde ve bayanlarda ayrı olmak üzere kilo sınırlamamız vardır. Erkek misafirlerimiz de kilo sınırımız 110 kg, Bayan misafirlerimiz de 90 kg dır. Minumum kilo sınırımız yoktur. Bu sınırlamalar temsili olmaktadır, sınırı aşan misafirlerimiz bize ulaşarak boy vb durumları değerlendirilerek yamaç paraşütü yapıp yapamayacaklarını öğrenebilirler.

Boy sınırı maksimum 2 metredir.

  • Yamaç Paraşütü Yaparken Yanımızda Ne Getirmeliyiz ?

Spor ayakkabı ve güneş gözlüğünüz muhakkak olmalı. Bunun yanı sıra bayan misafirlerimiz harnes giyerken sorun olması nedeniyle etek tercih etmemeli, şort veya pantolon giyebilirler.

Fethiye Ölüdeniz Yamaç Paraşütü:

Yamaç paraşütü yapılan bölge: Fethiye, Ölüdeniz, Babadağ.

Yamaç paraşütü uçuş yüksekliği: 1969 metre (6500 feet).

Ölüdeniz yamaç paraşütü uçuş süresi: 25dk

Yamaç paraşütü yapmak için kilo sınırı: 25-110kg.

Uçuş manzarası: Kelebekler Vadisi, Likya Yolu, Ölüdeniz, Ölüdeniz Lagünü, San Nicolas Adası, Kaya Köy.

Yamaç paraşütü iniş yeri: Ölüdeniz Plajı.

Yamaç paraşütü uçuş saatleri: 08.00-10.00-12.00-14.00-16.00

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Fiyatı: 200TL (50€)

Fethiye yamaç paraşütü rezervasyon tel: 0541 334 54 45

Fethiye yamaç paraşütü whatsapp: 0537 228 0153

Fethiye yamaç paraşütü web site: www.fethiyeyamacparasut.com