medya sensin, paylaş!

Eksik Bırakmadığım Herşey Uğruna

Hazımsızlık yapıyor diye tabakta yarım bırakılan elma

Hava şartları yüzünden yarıda kesilen tatil

Aldatıldığı için yarıda kalan evlilik

Önsevişme olmadığı için yarıda kalan haz

İlham gelmediği için yarıda bırakılan şiir

Mermi bittiği için teşebbüs aşamasında kalan cinayet......

Bunlar eksik kalabiliyor da ?

Ya müvekkil adına devam ettiğimiz icra takipleri, borçlunun iflas erteleme ya da borca itiraz durumunda eksik kalıyor mu?

Ya müvekkil lehine alamadığımız ya da alınması güç olan mahkeme kararları?

Hemen diyeyim daha önceki yazımda da söylediğim gibi; gladyatör ruhlu avukat olmak önemli "azimle s.... taşı yarar" mantığı dolayısıyla  eksik kalmayacak hiç birşey buradan ufak bir dikte :) Yani benim avukatlık müessesemde, gerek iflas erteleme kararı gerek başlatmış olduğum icra takibine itiraz gelsin kesinlikle sinmek, ikna olmak yok... sonuna kadar itirazın iptali davası; alacağımızı takip ve davaları sıkı yönetim... asla yarı yolda bırakmadan, koyup gitmeden....O yüzden tüm avukatlık işlerinizi bundan sonra bana yönlendirin pişman olmazsınız dermişim :)))

Şaka bir yana .....

Hayatta her şey tutkuyla güzel... Yataktan kalktıktan yatana kadar... Boğazda arkadaşımın teknesiyle ufak bir gezinti yaptık, adalara gittik.... İstanbul,  boğazdan ayrı bir güzel, çok güzel ve masalsı....Sizlerle, çekmiş olduğum bir kareyi paylaşmak istedim...Arkadaşıma da dediğim gibi "Her şeyin başı sağlık ve tutku... Bu anlamda cebindeki paranın miktarı da önemli değil..."  Ancak yoğun iş gücümüz, para kazanma ihtiyacımız, yükümlülüklerimiz öylesine bir hayli ki ... burnumuzun ucunu göremiyoruz; yıllar tükenip gidiyor....Tutkusuz hayatta mutsuz olunuyor.

Adliyelerin halini bir görseniz.. Mübaşirinden, katip memuruna;  memurlardan hakimine kadar kerkes bir egosentrik herkes bir asabi ... Ne var şöyle ; tüm adliye mensupları günlerine şen , güleç başlasalar; hepimiz birbirimize yardımcı olsak; hakimler bizi can kulağıyla güzel güzel dinleseler ( keza dinlemeseler bile avukat dediğin, kendini dinletmeyi bilmelidir")... Bu toplu bir mesaj gibi oldu, Baromuz duymasın  :)))

Tutku ve hevesi barındıran hiç birşey yarıda kalmamalı.... Rahmetli dedem derdi ki "Ne iş yapıyorsan tam yapacaksın" işte avukatsan müvekkilin hakkını sonuna kadar savunmayı, yarı yolda bırakmadan kendin avukatlığından memnun oluncaya kadar pes etmeden devam ettireceksin; müvekkilinin hakkını karşı taraftan söke söke alacaksın, aciz bırakmayacaksın müvekkilini; takibi, davayı tüm ihtimallere karşı elinden en iyisi gelene kadar devam ettireceksin....

Gelelim bana, elbette tutkuluyum, yakınımda olan herşeye, aileme, sevdiklerime ve de işime .... Herşey sonuna kadar evelallah, hiç birşey yarıda kalmadan... Benim için "Genç ama bir o kadar da tuttuğunu koparan avukat" diyen herkese selam olsun :)

Saygılarımla,

İyi Haftasonları

Avukat Gizem Tan

www.dgtanhukuk.com

twitter@avukatgizemtan

bu konuda daha fazla