medya sensin, paylaş!

Diyarbakır'da Hala Umut Var.Çocuklar'dan Okuma ve Karne Bayramı

Özellikle çatışmalı ortamın tüm travmalarının yaşandığı, bombaların kanalizasyon logarlarında patlatıldığı Diyarbakır’da, yaşadıkları korku ve paniğe karşın minik yürekler her şeye rağmen pekiyilerle dolu karnelerine heyecanla kavuşur kavuşmaz Barışcan Abilerine koştular ve OKUMA BAYRAM’larını hem de canlı yayında gerçekleştirdiler.


Diyarbakır SÖZ TV stüdyolarında gerçekleşen programda her hafta farklı bir okulu ve öğrencilerini davet eden BARIŞCAN ABİ programına bu hafta MEHMETÇİK İLKOKULU 1-G sınıfı öğrencilerini ve öğretmeni Serap Tuygu ile velilerini konuk etti.


Programda zamanından 2 ay önce okuma yazmaya geçen bu çocukların derste yaptığı en güzel görsel etkinlikler ve okuma metinleri ile program çok neşeli geçti.
Çocuklarıyla programa katılan anne ve babaların da büyük bir gururla seyrettiği çocuklar programın sonunda Barışcan Abileriyle birlikte "Sev Kardeşim" ve "Hayat Bayram Olsa" adlı barış ve sevgi dolu şarkılar söylediler..


1.bölüm video


2.bölüm video

Program ile ilgili diğer video ve resimler için TIKLAYINIZ

1997 yılından beridir Diyarbakır Söz Tv’de yayınlanan program bu yıl uydudan ve DSmart 265.kanaldan yayın yapan Uzay Tv’de yayınlanıyor.

Bu Programda öğrencilerin şarkı ve şiir okuma yetenekleri, halk oyunları, dans, ana sınıfı rontları, skeç ve tiyatro gösterileri, izcilik ve spor faaliyetleri, 23 Nisan Çocuk Bayramı,( 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, Anneler Günü vb. ) Belirli günler ve haftalar kutlamaları, proje ve performans sunumları, resim ve el işi faaliyetleri ve resim sergileri sergileniyor. Zaman zaman Okuma Bayramları , Ödül ve Sertifika Törenleri, Karne ve Kep Atma törenleri, Okulun Sömestr Tatiline Giriş ve Yıl Sonu Şenlikleri de bu programda gerçekleştiriliyor. Ayrıca Sınıflar arası bilgi yarışmaları, Rehber öğretmenlerinin velilelere yönelik sınav ve eğitim konulu açıklamaları da yapılıyor

BİZİM ÇOCUKLAR VE BARIŞCAN