medya sensin, paylaş!

Diyarbakır Mardinkapı'da Mini Disco

Merhaba

Daha çok sahil bölgelerinde  5 yıldızlı otellerde ve tatil köylerinde görmeye alıştığımız MİNİ DİSCO adı verilen ve çocukların sevdiği çeşitli masal kahramanları ve palyaçoların da yer aldığı animasyonlar malesef Diyarbakır'da özellikle Mardinkapı, Bağlar, Suriçi  gibi semtlerde yaşayan çocuklara çok uzak..

Bu programları Diyarbakır'ın zengin muhitlerinde, çeşitli okul ve salonlarda bolca yapıyoruz..Ama Diyarbakır'ın Mardinkapı semti Sur Mahallesinde yaşayan çocuklara hiç yapmamıştık. Bu yıl ki yıl sonu şöleni konserimizi DİYARBAKIR SUR SEMTİ'nde yapmaya karar verdik.

Mardin Kapı İlkokulu yönetici ve Öğretmenlerin katkılarıyla Çocuklara verilen bu armağan gerçekten çok değerli..Bu duyarlı öğretmenlere çok teşekkürler..

Umarım bu bölgede ki köylerde ve Diyarbakır'ın daha bir çok yerinde bu tür organizasyonları yaparız..Bu gösterileri görmemiş çocuklara ulaşırız..Bunun için de Diyarbakır'lı iş adamlarının katkı sağlamasını bekliyoruz...

Okul bahçesini olması gerektiği gibi süsleyemediğimiz için biraz üzgünüz bu eksikliği resimlerde gidermeye çalıştık.Bu da tablonun bi başka acı tarafı :)

Diyarbakır'lı çocukların da bu tür animasyonları görmeye , eğlenmeye ihtiyacı var diye düşünüyorum..

İşte resimler ve videoları ile tüm ayrıntılar

http://bariscan.weebly.com/mardinkapiilkokuluyilsonusoleni2015.html

BARIŞCAN