medya sensin, paylaş!

​Bu Haberden Sonra Vücudunuzdaki Yağları Seveceksiniz..!

Ayşegül Ayanoğlı-İstanbul

Sevmediğimiz ve bir an önce kurtulmak istediğimiz vücut yağlarımızla ilgili fikrimiz, bu haberi okuduktan sonra değişecek. Estetik cerrahisinin elinde bir mucize haline dönüşen bu yağlar aynı anda tüm vucuda şekil vermeye olanak sağlıyor. Kök hücre yöntemi ile vücut şekillendirme adı verilen bu yöntem özellikle izsiz ve doğal meme büyütmeden yana olan bayanların ilgisini çekiyor.

Kişinin vücudundaki yağ dokusu ile neler yapılabileceğini Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Karacalar ’a sorduk, enteresan cevaplar aldık. Prof. Karacalar ,”Yağ dokusu kökenli kök hücrelerin değerinin bilinmesi ile kök hücre tedavilerinde yeni bir çığır açıldı. Kemik iliğinden elde edilmesi daha zor olan kök hücreler yağ dokusundan kolayca ve nerdeyse aynı miktarda, kemik iliğinin 1000 katı kadar elde edilmeye başlandı. Yöntemde kişinin fazla yerlerinden alınan yağ dokusunun bir bölümünden bir cihaz yardımıyla 1 saat içinde kök hücreler ayrıştırılıyor ve elde edilen kök hücreler yağ ile karıştırılıp hazırlanan hücre kokteyli zayıf olan bölgeye enjekte ediliyor. Bu özellikle meme büyütme ihtiyacı olan kişilere önerilebilecek ideal bir yöntem ve yağ rezervi fazla olan kişilerde silikona çok iyi bir alternatiftir diyebiliriz. Dikişsiz ve doğal bir şekilde bir beden büyümeye yardımcı olur. Üstelik yağ alınan yerlerde de şekillenme yapacağı için işlem tam bir beden heykeltraşlığıdır.” Dedi.

Doğum sonrası meme sarkmaları için kurtarıcı ve pratik

Doğum sonrası ve kilo vermeye bağlı durumlarda meydana gelen meme sarkmalarının kadınların moralini nasıl bozduğunu hatırlattığımız başarılı plastik cerrah Prof. Dr. Ahmet Karacalar , bu sorunların da kök hücre yöntemi ile çözülebileceğini ifade etti. Karacalar,”Özellikle doğum sonrası meme üstünün boşalmasına bağlı yalancı meme sarkmalarında da oldukça işe yarar, Bu anlamda kadınların moralini bozmasına gereke yok. Kilo verme ya da yaşa bağlı memedeki gevşeme sorununu da giderir ve memeyi dirileştirir. Memede büyütme istemeyen sadece dirileştirme ve dikleşme isteyenler için de en uygun yöntem. Özellikle bel, bacak ve karın bölgesinde yağ fazlalığı olan kişiler için kök hücre ile meme büyütme ideal bir yöntemdir. Kök hücreden zengin yağ hücresi enjeksiyonunda bir seansta kalıcı sonuç elde etmek mümkün. Sonuç olarak doğal ve yumuşak meme elde edilir. Memeye enjekte edilen bir takım sentetik maddelerin tersine alerji oluşurmaz ve kalıcıdır.” Şeklinde bilgi vedi.

Meme büyütmede silikonla birlikte de kullanılabilir

Meme büyütme işlemi deyince ilk akla gelen yöntemin silikon desteği amaçlı estetik ameliyatlar olduğunu hatırllatığımız Prof. Dr. Ahmet Karacalar , konu ile ilgili alternatifleri de paylaştı. Karacalar şöyle devam etti.“ Kök hücre işleminde bazen silikon ile de kombinasyon yapılabilir.Silikonun tam olarak etki etmediği bölgeler kök hücre enjeksiyonu ile daha güzel sonuçlar elde verir. Meme başı altına ya da dekolteye verilerek bütünde güzel bir sonuç elde edilir.”

Kanserden memesini kaybedenlere de önerilir

Son olarak meme kanseri sonucu memesini kaybeden kadınlar için neler önerebileceğini sorduğumuz Karacalar,”Kanser sonrası memesini kaybeden kişilerde, tekrar meme yapımında kök hücre çok yararlı bir yöntemdir. Doku izin verdiği sürece seanslar halinde bu hücre enjeksiyonları ile bir meme yuvarlağı oluşturmak mümkün.” dedi.