medya sensin, paylaş!

Bodrum sanat dünyasına renk katıyorlar...

MOR SANAT GALERİSİ “SARI YAZ”

SERGİSİ İLE SEZONU NOKTALADI

Seramik sanatçısı Semra Gönül tarafından Gümbet’te açılan ve sezona damgasını vuran Mor Sanat Galerisi, açıldığı günden bu yana Bodrum sanat dünyasına renk kattı. Galeride açılan ve 44 sanatçının e4 eserinin sergilendiği “Sarı Yaz” sergisi ile Mor Sanat sezonu noktaladı. Galeri sahibesi seramik sanatçısı Semra Gönül “Gelecek yıl açacağımız sergiler ve diğer etkinliklerimizle Bodrum’a renk katmaya devam edeceğiz” dedi.

Bu sezonun kapanış yemeğini Aşk-ı Bodrum’da gerçekleştiren sanatçıların 2016 Nisan Ayı’nda tekrar Bodrum Gümbet’teki çalışmalarına devam edecekler. 2016 Yılı’nda yurtdışı sergilerle de sanat yelpazelerini genişleteceklerini açıklayan Sanatçı Semra Gönül, 18 Ekim’de başlayan “Sarı Yaz” konulu karma sergilerinin, 28 Eylül Akşamı’na kadar süreceğini ve saat 01.00 ila 18:00 arasında gezilebileceğini söyledi. Gönül “Satışsız geçen hiçbir sergimiz olmadı. Bu da bizim çalışmalarımıza güç veriyor. Grubumuzla Bodrum’da gerçek anlamda ses getirdik. Gelecek sezonla birlikte çok daha ses getirici etkinliklere imza atacağımızın şimdiden müjdesini verebilirim” diye de ekliyor.

Gönül, açılan sergi ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Her yıl nisan ayında karma bir sergi ile açtığımız Bodrum Sezonu’nu, yine bir karma sergi ile kapatıyoruz. Her daldan, 44 sanatçının 44 eseri ile katıldığı sergimizin temasını ise 5. Mevsim olarak da adlandırılan ve Bodrum’a en yakışan dönem olan ‘Sarı Yaz’ şeklinde belirledik. Katılım beklediğimizden fazla oldu ve her sanatçı, kendine göre yorumladığı Sarı Yaz’ı eserine yansıttı. Her sanatçı, yağlı boya, suluboya, fotoğraf, seramik, heykel ve ebru gibi kendi dalı ile Sarı Yaz’ı anlattı. Kapanan Bodrum Sezonumuz’un ardından İstanbul’da çalışmalarımıza devam edeceğiz. Orada da beş yıldızlı otellerde nisan ayına kadar sergiler düzenleyecek, 2016 Bodrum Sezonu’nu karma sergiyle açmak üzere nisan ayında yine Bodrum Gümbet’e geleceğiz. Bodrum’da belli bir çevre oluşturduk. İkinci senemizde bu kadar çok talep görmemize hem şaşırıyor, hem de seviniyoruz. Çünkü talepleri karşılayamıyoruz ”

Mor Sanat Galerisi’nde açılan “Sarı Yaz” karma sergisine eserleri ile katılan sanatçılar da şunlar:

“Mine Arasan, Müfit Karzek, Şenol Sak, Hüseyin Taygan, Celal Günaydın, Murat Külcüoğlu, Atila Aktürk, Serap Eroğlu Atala, Koray Dağcı, Fatma Nişancı, Gül Tuna Şahin, Nergis Orhon Soydaner, Çetin Çiğdem, Pınar Kuseyri, Nermin Göktepe, Neşe Seli, Feride Dağlı, Rezzan Ganiz, Cemile Çevik, Zerrin Kubilay, Tayfun Önel, Tuncay Yurtsever, Feriha Beriş, Esin Çolpan, Güler Süel, Ümit Gönenç, Hasan Kara, Günseli Bozoğlu Yetkin, Gönül Çelik, Saadet Çakıroğlu, Neşe Gümüşcüoğlu, Nazan Sıdalı, Recep Peker Tanıtkan, Perihan Yılmaz, Gönül Yakut, Nihat Yücel, Nükhet Ocak Balkan, Ellez Duman, Hüseyin Sartaş, Filiz İzem Yaşın, Gülfidan Hitit Biçer.”

necdetbuluz@gmail.com

www.facebook.com/necdet.buluz