medya sensin, paylaş!

Bizim Çocuklar ve Barışcan'da Yeşilay Haftası

Bizim Çocuklar ve Barışcan programında bu hafta YEŞİLAY HAFTASI kutlandı. Diclekent Vehbi Koç İlkokulu öğrencileri ve sınıf öğretmenleri İzci lideri CEVDET YOKUŞ ile birlikte katıldıkları programa konu ile ilgili bilgi vermek üzere Diyarbakır Yeşilay Cemiyetinden; Diyarbakır Şubesi Başkan Yardımcısı HACI CEBE, Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Diyarbakır İl Koordinatörü MEHMET ÇELİK, ve Yeşilay Yönetim Kurulu Üyesi YUSUF YOLDAŞ katıldılar...

Programı hazırlayan ve sunan Barışcan Yeşilay ile ilgi söylediği şarkılar ve sempatik sunumu ile yine çocukların gözdesi oldu. Programa katılan çocukların aileleri, anneler ve babalar ile çocukları bağımlılık yapan her türlü davranış ve maddelerden nasıl uzak tutulacağı yönünde sohbetler yapıldı.

Programa katılan öğrenciler ise zararlı davranışlar ve maddeler ile ilgili şarkılar , şiirler ve çeşitli sunumlar yaptılar.

1997 yılından beridir Diyarbakır Söz Tv’de yayınlanan program bu yıl uydudan ve DSmart 265.kanaldan yayın yapan Uzay Tv’de yayınlanıyor.
Bu Programda öğrencilerin şarkı ve şiir okuma yetenekleri, halk oyunları, dans, ana sınıfı rontları, skeç ve tiyatro gösterileri, izcilik ve spor faaliyetleri, 23 Nisan Çocuk Bayramı,( 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, Anneler Günü vb. ) Belirli günler ve haftalar kutlamaları, proje ve performans sunumları, resim ve el işi faaliyetleri ve resim sergileri sergileniyor. Zaman zaman Okuma Bayramları , Ödül ve Sertifika Törenleri, Karne ve Kep Atma törenleri, Okulun Sömestr Tatiline Giriş ve Yıl Sonu Şenlikleri de bu programda gerçekleştiriliyor. Ayrıca Sınıflar arası bilgi yarışmaları, Rehber öğretmenlerinin velilelere yönelik sınav ve eğitim konulu açıklamaları da yapılıyor

Program hakkında ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ