medya sensin, paylaş!

BENEO’nun Prebiyotik Logosu FiE 2017’de Tanıtılıyor

tag: BeneoFiE


BENEO’nun Prebiyotik Logosu FiE 2017’de Tanıtılıyor


FiE 2017, Frankfurt (28 – 30Kasım 2017), Stand #F61, Salon 8

Bu yıl Frankfurt’ta düzenlenen FiE 2017 (Avrupa Gıda Bileşenleri Fuarı) de Beneo çifte kutlama yapıyor. Şirket, FiE’de onuncu yılını kutlarken, “prebiyotik logo”sunun da tanıtımını gerçekleştiriyor. Ürün ambalajı üzeri için tasarlanan bu yeni logo, prebiyotik hindiba kökü liflerinin sindirim sağlığı ve sağlıklı yaşam üzerindeki olumlu etkilerine dikkat çekecek.

Tüketiciler arasında popülerliği artmakta olan sindirim sağlığı, beslenme trendleri analisti Julian Mellentin’e göre, 2018 yılının en önemli teması olarak görülüyor. Bu trendi yakından takip eden, BENEO’nun “prebiyotik logosu”, “BENEO Orafti® inulin kullanılan ürünlerde; Beneo liflerine özel “Hindiba inülini, dışkılama sıklığını arttırarak normal bağırsak fonksiyonlarına katkıda bulunur.” sağlık beyanı ile birlikte kullanılabilecek.

BENEO tarafından son dönemde gerçekleştirilen tüketici araştırmasının sonuçları, çalışmaya katılan her üç kişiden ikisinin “prebiyotik” terimini çekici bulduğunu ortaya koydu. Elde edilen bu veriler doğrultusunda Beneo, müşterileri tarafından paket üzerinde kullanılabilecek bu özel logoyu tasarladı. Tüketicilerin ambalaj üzerindeki bilgilerin şeffaflığına artan ilgisi göz önüne alınarak geliştirilen prebiyotik logo, imalatçıların, daha net ve çekici bir şekilde, ürünlerindeki onaylı etkileri duyurmalarını sağlayacak.

BENEO’nun, beslenme ve sağlığı birbirine bağlayan geniş bir yelpazede, teknik ve besleyici faydalar sağlayan, bilimsel olarak desteklenen fonsiyonel bileşenlerle çok yönlü bir portföy oluşturan bu faaliyetleri, ilk kez FiE 2007'de Londra’da tanıtılmıştır.

Sindirim sağlığı, BENEO'nun fonksiyonel bileşen araştırmasında ve yeni ürün konsepti geliştirmesinde uzun süredir önemli bir rol oynuyor. Temel lif araştırmalarıyla başlayan ve yıllar içinde ayrıntılı çalışmalarla devam eden BENEO’nun bilimsel yolculuğu, Beneo’ya özel bir sağlık beyanın da içinde bulunduğu başarılı EFSA sağlık beyanları onaylarına yol açtı.

BENEO Yönetim Kurulu Üyesi Dominique Speleers, son on yıldır, süreklilik içinde bileşenlerimizin bilimsel dayanaklarını güçlendirmeye odaklanmaktan, potansiyelini tüketici çalışmaları yoluyla test etmekten ve üreticilere bugünkü müşteri beklentilerini karşılayan bileşenler temin etmekten gurur duyduklarını belirterek; “Bizim için bir sonraki adım, müşterilerimizin, hindiba kökü liflerinin kanıtlanmış faydalarını ambalaj üzerinden iletişimle tüketiciye sunmalarını sağlamaktır. FiE'de yeni prebiyotik logomuzu tanıttığımız için çok heyecanlıyız. Pazardaki tek bitkisel prebiyotik olan BENEO'nun fonksiyonel bileşenleri, tüketicilerin artan sindirim sağlığına faydalı ürün taleplerini, imalatçıların karşılamasına yardımcı oluyor.” dedi.

BENEO ve bileşenleri hakkında daha fazla bilgi almak veya şirketin beslenme, teknik ve pazar uzmanlarıyla tanışmak için adres: FiE'de Salon 8'de F61'de yer alan BENEO standı.


BENEO Hakkında: BENEO hindiba kökü, şeker pancarı, pirinç ve buğdaydan elde edilen fonksiyonel bileşenler sunar. BENEO, bir ürünün besinsel ve teknolojik özelliklerini geliştirme konularında ideal iş ortağıdır. Bileşenleriyle elde edilen en önemli besinsel faydaları; ‘daha az yağ’, ‘daha az şeker’, ‘daha az kalori’, ‘lif ilavesi’, ‘glutensiz’ olanakları, ayrıca enerji yönetimi, sindirim, kemik ve diş sağlığının yanı sıra süt ürünü alternatifleridir. Temel teknolojik faydaları; lezzetin ve yapının geliştirilmesine odaklanmasıdır. BENEO, beslenme bilimi ve regülasyon ile ilgili belirleyici görüşler sağlayan
BENEO-Institute (BENEO-Enstitüsü) ve uygulama teknolojisi konusunda danışmanlık sağlayan
BENEO-Technology Center (BENEO Teknoloji Merkezi) ile müşterilerini daha dengeli ve sağlıklı gıda ürünleri geliştirebilmeleri için aktif olarak destekler.

BENEO, Südzucker Grubu’nun bir bölümü olup yaklaşık 900 kişiye istihdam sağlamakta ve Belçika, Şili, Almanya ve İtalya’da üretim birimleri bulunmaktadır . www.BENEO.com www.BENEO.com www.BENEOnews.com

tag: BeneoFiE

bu konuda daha fazla