medya sensin, paylaş!

Beneo'dan Temiz Etiketli Pirinç Nişastası; Remypure

Beneo'dan Temiz Etiketli Pirinç Nişastası; Remypure


Temiz etiketli pirinç nişastası,yüksek işlevselliğiyle gıda üreticilerinin hizmetinde

Dünyanın önde gelen fonksiyonel gıda bileşenleri üreticilerinden BENEO Fi Istanbul Gıda Bileşenleri Fuarı’ndabu yıl, dünya çapında doğal ve temiz etiket statüsüne layık görülen, yüksek performanslı ilk pirinç nişastası Remypure’u tanıttı.

Fonksiyonel doğal pirinç nişastası BENEO Remypure, işlem sırasında yüksek stabilite gösterir ve kullanımı, düşük pH, yüksek ısı ve yüksek kayma gibi zorlu üretim koşullarında oldukça verimlidir. Dolayısıyla, zorlu koşullarda üretilen soslar, kavanoz bebek mamaları, sütlü tatlılar ve meyvelerde kullanımı oldukça uygundur. Remypure’un tamamen doğal yeni termal üretim süreci sayesinde BENEO’nun fonksiyonel doğal pirinç nişastası, hiçbir kimyasal madde kullanmadan, kimyasal değişime uğramış gıda nişastalarına yakın performans seviyelerine ulaşabiliyor. Artık dünya çapında üreticiler Remypure kullanarak çok daha temiz etiketlere sahip olabilirler.

Remypure, saf bir tada sahiptir, ürünlerin raf ömrü stabilitesini arttırır ve doku kalitesini yükseltir. Müşterilerin taleplerine yönelik, kremamsı veya yumuşak gibi farklı şekillerde bulmak mümkündür. BENEO’nun geliştirdiği bu yeni ürün sayesinde, gıda üreticileri, kıvam arttırımında hassas ve zorlu üretim koşullarına uygun, çok yönlü ve temiz etiketli pirinç nişastasına ulaşabiliyor.

BENEO Remypure, üreticilerin, tüketicilerinin artan temiz etiketli ve doğal ürün taleplerine cevap verebilecek ürünler yaratmalarına yardımcı olacak. BENEO-Remy Ticaret Direktörü, Marc-Etienne Denis’in bu konudaki yorumları ise şöyle: “Avrupa’da tüketicilerin yüzde 71’i doğal ürünlerin daha iyi olduğunu düşünüyor, temiz etiket ve doğal beyanlar, gıda ürünlerinin, üretiminden daha önemli hale geliyor. Bizler de dünya çapında, özellikle zorlu üretim koşulları gerektiren süreçlerde BENEO müşterilerinin, tüketicilerinin artan doğal ve temiz etiketli içerikler üretmelerini sağlayacak olan yüksek performanslı pirinç nişastası Remypure’u sunmaktan gurur duyuyoruz. “