medya sensin, paylaş!

Barışcan'dan Afişli Kara Cuma Tepkisi

Cuma günü başlatılan alışveriş çılgınlığı Black Friday ile ilgili Diyarbakır'lı Pop Müzik sanatçısı Barışcan sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Birçok alışveriş mağazasında ve internet sitesinde stokların boşaldığı 'Black Friday' çılgınlığının yaşandığı güne sanatçı Barışcan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ve afiş çalışmasıyla tepki gösterdi. Barışcan paylaşımında;" Biz halk olarak alışverişi ve özellikle indiirmi severiz.Verilen tepkilerde haklılık payı olabilir.Bence biraz akıllılık edip, biz de bu alışverişi ülkemizde yaşayabiliriz. Ancak kampanyanın afişlerini Black Friday - Kara Cuma yerine HAYIRLI CUMALAR olarak tercüme edip, magazalarımızda sergilemeliyiz. Bu arada afiş önerimdir. Kullanabilirsiniz : dedi.

Kara Cuma ( Black Friday) olarak lanse edilen bu günün Black Friday, ABD'de Şükran Günü'nden sonra gelen ilk Cuma gününe denir. Gün 1932'den bu yana Noel alışveriş sezonunun başlangıcı kabul edilir. Mağazalar çok erken saatte açılır ve geç kapanırlar, ve beklenmedik derecede indirimli satış yaparlar.