medya sensin, paylaş!

Barışcan Maritim Saray Regency'de Mini Disko Konser Verdi

Geçtiğimiz aylarda ŞİRİNİM şarkısıyla müzik dünyasına farklı bir hava estiren ve uzun yıllardır çocuklara yönelik şarkılar söyleyen, tv programları yapan, müzisyen Barışcan Türkçe sözlerle söylediği Mini Disko animasyon şarkılarından oluşan eğlenceli repertuvarı ile Alanya Maritim Saray Regency Hotel'de konser verdi.

Barışcan, otelde kalan Rus ve Alman turistlere Türkçe sözlü mini disko animasyon şarkılarıyla seslendi.

Müzik dünyasında bir ilk olan ve Türkçe sözlü Mini Disko Animasyon şarkılarıyla tanınan Barışcan sahnede seslendirdiği sözleri kendisine ait ; Vak Vak Dansı ( Chicken Dance ), Çu Çu Va Dansı ( Chu Chu Wa ), 1-2-3 Vur ( A Ram Zam Zam Zam ) gibi mini disko şarkıları ve son teklisi Şirinim' e çeşitli ülkelerden gelen turist çocuklar da eşlik etti.

Türkçe sözler yazarak yeniden seslendirdiği bu şarkılarla,Türkçeye önem verilmesi gerektiğini söyleyen Barışcan "Bütün dünya ülkelerinde, kendi dillerinde söylenen bu şarkılar malesef bizim otellerimizde hala Rusça, Almanca ve İngilizce söyleniyor. Bu şarkıları Türkçe söylemeli ve gelen turist çocuklara Türkçe dinletmeliyiz. Madem ki turistler bizim güneşimizden, doğal güzelliklerimizden, yemeklerimizden alabildiğince, hem de çok ucuza yararlanıyorlarsa, dilimizi de öğrenmeliler.Türkçeyi yavaş yavaş dünya dili olarak herkese benimsetmeliyiz." dedi

Barışcan bu konuda otel yöneticileri ve turizm dünyasından yetkili kişilerin çalışmalar yapmaları ve şarkılarına destek vermelerini istiyor.

Tatil köylerinde yabancı sözlerle dinlemeye alıştığımız bu şarkılar artık Barışcan'ın yazdığı Türkçe sözlerle hayat buluyor.

www.bariscan.net