medya sensin, paylaş!

Aziz gibi ol

tag: Asilikyok

BAŞBAKANIMIZ SAYIN BİNALİ YILDIRIM'IN İKİ GÜNLÜK İZMİR ZİYARETİ Z RAPORU

Başbakanımız sayın Binali YILDIRIM İzmir programına Selçuk İlçesinin Kurtuluş Törenlerine İştirak ederek start verdi.

Selçuk İlçesi, yan yana duruşunu sürdüren Hz. İsa'nın Havarisi St. John Kilisesi, İsabey Camii ve Artemis Tapınağı ile Dünya'ya önemli bir mesaj veriyor; İzmir Çoğulcu bir Medeniyetler Kentidir. Herkes inancını özgürce yaşayabilir. Aynı zamanda Komşu olabilir, Birlikte yaşayabilir. Alışveriş yapabilir.

Selçuk'u Meryemana ve Tarihi Efes Limanı ile anmak gerekir.

Orman ve Su İşleri Bakanımız sayın Prof. Dr. Veysel EROĞLU ile katıldığımız toplantıda, Meryemana'ya Teleferiğin yapılacağını, Tarihi Efes Limanının da Kanal yapılarak yeniden İhya edileceğini öğrendik.

Başbakanımız Selçuk konuşmasında İZBAN'ın Kadim medeniyet Merkezi Selçuk'tan yine bir diğer Kadim Medeniyet Merkezi Bergama'ya bağlanacağı müjdesini verdi.

İzmir ve Türkiye bunu konuşacağına, Aziz KOCAOĞLU kalkıp İZBANI'ın Anasının da Babasının da kendileri olduğunu ifade etti. Tepkilerini ağır bir dille kitlelere karşı sürdürdü.

Belediye Başkanı seçildiği günden bu güne her daim sıkıntıya, dara düştüğünde Ak Parti Hükümetlerinin açık desteğini görmüş olan birisi neden böyle tepkiler gösterir?

UNIVERSIADE (Üniversite Olımpiyatları) Organizasyonunda Dünya'ya karşı bir mahcubiyet, Rezillik, başarısızlık yaşanmasın diye Mecliste özel alınan kararla UNIVERSIADE'nin gerçekleştirilmesi ile ilgili mali külfeti Ak Parti Üstlendi. Başarılı bir organizasyonla sonlandı.

İZBAN'da da aynı durum yaşandı. Tek başına başarılamayan, bitirilemeyen bir proje Ak Parti desteği ile sürdürülüyor.

CHP, sözümona Sosyal Demokrat Siyaseti ile Ortaklığa, Kooperatıon'a, Dayanışmaya açık bir Parti olması gerekir. Ak Parti, her defasında Çözüm Ortağı olarak imdada yetişirken, Aziz KOCAOĞLU'nun bu Agressif tavrını neye yormalı!

Aziz KOCAOĞLU'nun yapması gereken şey, Selçuk ile Bergamayı birbirine bağlayan bu projede Hükümetin desteğine teşekkür etmektir.

İzmir'in İZBAN dışında diğer Ulaşım sorunlarının çözülmesinde Destek, Yardım dileklerini sunmaktır.

O Bunu yapmıyor! Bu kadar önemli projeleri hırslarına, ön yargılarına kurban etmeye çalışıyor. Ortamı sertleştiriyor, geriyor.

8 Eylül'ü 9 Eylül'e bağlayan gece İzmir-Manisa arasını15 dakikaya düşüren Sabuncu Beli Tüneli Işık Gördü Törenine gerçekleştiriyor. Fiziki engelleri ortadan kaldırma iradesi, Erişim Güvencesi!

8 Eylül selçuk'tan sonra 9 Eylül İzmir'de de ortamın gerilmesi için CHP organize oluyor. İzmir'in Kurtuluşunu hep birlikte kutlama imkanı varken, "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" sloganı üzerinden Atatürkçülüğe, Cumhuriyete, Kemalizme sahiplenerek Ak Parti'yi ötekileştirmeye çalışıyor. Bunu nerede yapıyor? İzmir'in Merkez İçesi olan Konak'ta!

Konak İlçesi'nin merkezine, meydanına Pergelin ayağını koyduğumuz zaman, en az 50 Cami ve Mescit, 13 Havra, 12 Kilise bulunuyor. Tarihi Büyük İskender'in Kadifekale Eteklerinde başlayan yerleşimde Müslüman Yerleşimi, aşağıya doğru Yahudi ve Hırıstiyan Mahallelerini barındıran Konak İlçesi. Yine 5500 senelik Tarihi Agora ve İslamın geçmişte varlığını ısbat eden, Emir Sultan'ın etrafında Müslüman Mezarlıkları, vel hasıl bir Dünya Mirasının Merkezi olan Konak'ta, 9 Eylül kutlamalarında bir Medeniyet vizyonu değil, son kullanma tarihi geçmiş soğuk savaş döneminin ideolojilerinden beslenen ve bunu Kemalizmi istismar ederek Efelenen bir yaklaşımla yapıyor.

Başbakanımız sayın Binali YILDIRIM Selçukta olduğu gibi İzmir'de de ortamı germeden, yumuşak uslubuyla tavrını ortaya koyuyor. İzmir için yapacağı onlarca Hizmete odaklanıyor.

8 Eylül'de Selçuktan sonra Torbalı İlçesinde Hastane Açılışına katılıyor. Bölgenin en Modern Hastanesini açıyor. Ardından İşadamları ve Sanayicilerle Akşam Yemeğinde Torbalı'da bir araya geliyor. İşadamlarının büyük bir Hayranlıkla dinlediği Ekonomi, Büyüme ve Yatırımlar üzerine bir konuşma gerçekleştiriyor.

Torbalı İlçesi çok özel bir durum arz ediyor. Ak Partili Belediye Yönetimi, Torbalı'nın Kentleşmesi yönünde Türkiye'de en hızlı refleks gösteren ilçelerden birisi.

Sadece bu kadar mı? Sanayisi, Üretimi çok daha büyük bir ivme ile önde gidiyor. Türkiye'de sıralamada beşinci sırada Vergi ödeyen ilçe.

Sanayileşme, Kentleşme, Ekonomi, İş Yaşamı Türkiye'ye örnek bir model olarak öne çıkıyor. Torbalı'nın gelişmesinde, Torbalı'ya odaklanmış, Moderatör, Dinamik Siyasetçi, Milletvekili Sayın Mahmut Atilla KAYA faktörü'nü de zikretmemiz gerekir.

Merkezi Hükümet, Yerel Yönetim, Ekonomi Sinerjisi'nin nasıl başarılı sonuçlar üretttiğini bize gösteriyor..

9 Eylül Kutlamalardan sonra, Başbakanımızı Buca İlçemize bağlı Seyhan Mahallesinde Karabağlar ve Buca Teşkilat mensuplarımızın yoğun katılımları ile karşıladık. Gençlik Merkezi Açılışı ile birlikte Üç büyük Stadın Temel Atma Törenleri gerçekleştirildi.

Alsancak Stadı'nın Temel Atma Töreninde Genel Başkan Yardımcımız, Milletvekilimiz sayın Hamza DAĞ, Göztepe Stadı için Milletvekilimiz sayın M. Atilla KAYA, Karşıyaka Stadı için sayın Keremali SÜREKLİ ile bağlantı kuruldu. Başbakanımız ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanımız, Ulaştırma bakanımız, Sağlık Bakanımız, Orman Ve Su İşleri Bakanımız, İzmir Milletvekillerimiz, Teşkilat Mensuplarımızla Tören Atma İşlemini gerçekleştirdik. Başbakanımız törende asıl büyük Çılgın Proje olan Körfez Geçişini de İzmirlilere anlattı.

Törene Karabağlar'dan katılan üç yüzü aşkın Sporcu, Spor yapabilecekleri Alan Talebinde bulundular. Başbakanımız Gençlik ve Spor Bakanımıza konu ile ilgilenmelerini ifade etti. Daha önceden Ankara'da Çevre ve Şehircilik Bakanlığında yaptığımız görüşmeler doğrultusunda planlanan bir milyon yüz bin metrekarelik alanda Spor ve Eğitim Tesislerinin yapılması konusunu değerlendirdik. Milletvekilimiz sayın Necip KALKAN, Karabağlar Kaymakamımız ile birlikte Bakanımızla konuştuk.

Sağlık Bakanımızla görüşmelerde bulunduk.

Temel Atma Töreninde İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü sayın Bedriye TUNÇSİPER Üniversite Yerleşkesi ile ilgili taleplerimiz ile ilgili Dosyayı Başbakanımıza ulaştırılmak üzere takdim etti.

Milletvekilimiz sayın Necip KALKAN TOKİ Başkanı ile bizi bir araya getirdi. Kendisi ile Üniversitenin Yerleşkesinin Karabağlar'da yapılması konusunu, Alanı konuştuk. Olumlu değerlendirmelerde bulunduk.

Temel Atma Töreni ardından Başbakanımızı uğurlamaya Havalimanına gittik. Uğurlama esnasında Başbakanımıza İzmir Demokrasi Üniversitesi Yerleşkesinin Karabağlar için önemini bir daha ifade ettik. Detaylı değerlendirme için görüşme talebinde bulunduk. Olumlu karşılık aldık.

Başbakanımız uğurladıktan sonra Orman ve Su İşleri Bakanımız sayın Prof. Dr. Veysel EROĞLU ile İl Binamızda ve DSİ' de bir araya geldik. DSİ tarafından Kemalpaşa başta olmak üzere Barajlar, Göletler, Torbalı'da Petrek Çayı Islahları, Karaburun'da, Dikili'de, Ödemişte ve diğer ilçelerde akıl almaz sulama ve İçmesuyu Barajları hakkında bilgilendik.

İki günlük bir süreye neler sığdırılabiliyormuş; hep birlikte gördük.

Bu kadar yüksek debili bir siyasi akışın olduğu iki gün'de Aziz KOCAOĞLU bu işin neresinde peki!

Belediye Başkanı olarak Başbakanımız ve beraberindeki Bakanlara İzmir için gerçekleştirilen yatırımlar, hizmetler için teşekkür edebilirdi. Bu güne kadar başı dara düştüğünde her defasında destek aldığını, İzmir'i ideoloji tartışmalarına kurban etmeden, Çözüm ortaklığı ve dayanışma ile birlikte imar, inşa ve ihya edebileceğimizi belirtebilirdi.

Ama öyle olmuyor!

Taraftarlarına "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" diye bağırtıyor.

"İzmir Azizdir Aziz Kalacak" diye bağırtıyor.

Biz ise, Gazi Mustafa Kemal'in Onuncu Yıl nutkunda belirttiği hedefi gerçekleştiriyoruz. Ne diyor; "...Cumhuriyeti kurduk ancak İktifa edemeyiz/Yetinemeyiz. Hedeğimiz Muasır medeniyetlerin Üstüne çıkmaktır." diyor. Evet, Çağdaş Uygarlığın Üstüne Çıkma Hedefi bizim 2023 vizyonumuzdur.

"İzmir'in Aziz Kalması" meselesine gelince, buradan da sublımınal bir mesaj çıkarmıyoruz. Yani Aziz Kocaoğluna mı referanslanıyor bu çağrı?

Yoksa zahirde müslümanlığı kabul edip "Mehmet AZİZ" adını alan Sabetay Zvi'nin Siyonist İdeolojisine mi kapalı bir atıfta bulunuluyor? diye bir Batıni, Kabbala, Kripto Paranoya okuması yapmıyoruz.

Biz sadece İzmir için değil, tüm İnsanlığın Azizliğini, Şerefini, Onurunu öne çıkaran bir anlayışa hizmet ediyoruz.

Başbakanımız sayın Binali YILDIRIM'ın iki günlük İzmir mesaisi,

26 Ağustos 1071 Malazgirt, 25 Mart 1081 İzmir CAKABEY, 9 Eylül İzmir'in Özgür, Onurlu Aziz Ruhunun İhyasıdır.K.E.

tag: Asilikyok

bu konuda daha fazla