medya sensin, paylaş!

AYDIN'DA SOKAK HAYVANLARI İÇİN KERMES DÜZENLENDİ.

Aydın’da, sokak hayvanlarının beslenme, barınma ve tedavi gibi ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla hayvanseverlerin yoğun katılımıyla kermes düzenlendi.

Aydın’da yaşayan gönüllü hayvanseverler tarafından sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını gidermek için Sevgi Yolunda düzenlenen ve Aydın Hayvanları Koruma Derneği’nin de destek verdiği kermesi hayvan hakları aktivisti Meltem Aydın organize etti. Düzenlenen kermeste, sokak hayvanları yararına çeşitli gıda, hediyelik eşya ve kitap satışa sunuldu. Kermesten elde edilen gelir hayvanların bakımı, beslenmesi ve tedavileri için kullanılacak.

Sokak hayvanlarının yaşadığı sorunlar hakkında halkımızın ilgisini çekebilmek amacı ile çalışmalar yaptıklarını belirten Aydın Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Şenay Tekinbaş, Kermesin sokak hayvanlarının bakım ve tedavisinde kullanılmak için yapıldığını, gönüllü arkadaşlarımızın evlerinde yapabildikleri ürünlerin satılacağı kermesten elde edilen gelirle de sokaktaki yaralı, bakıma muhtaç hayvanların tedavisi için kullanılacağını, belirterek, Tüm hayvanseverleri ve duyarlı vatandaşları bu ve bundan sonra yapılacak olan kermeslerde alışveriş yapmaya davet ettiklerini belirtti.