medya sensin, paylaş!

Astrolojik bakışla Ağustos ayı ve Tutulmalar

Uzun bir yoldan geldik değil mi ? Yay, İkizler, Akrep burçları başta olmak üzere çok uzun zamandır adeta sıkı bir sınav döneminden geçiyoruz da sanki teneffüs zili bir türlü çalmamış gibi. Zilin çalmasını bekliyor gibi dursa da içimizde çocuk da bile pek bir mecal yok, bu defa mızıkçılıktan da değil, tamamen 'oyun oynama' , 'zevk alma' gibi duygulara yabancılaşmamızdan... Sahi oyun oynamayalı ya da bir şeyden tam da 'o an' da zevk almayalı ne kadar zaman oldu, kalbinizin ritmi ne durumda, yaşama emareleri mevcut mu, yoksa çoktan geç mi kalındığını düşünüyorsunuz kendiniz için ?


Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen ASLAN YENİ AYI ile birlikte, gökyüzü bizi yavaş yavaş kendi hayat sahnemize davet ediyor, şikayet ettiğimiz onlarca şeyin yanında, bir yaşamımız var yaşanmayı bekleyen, artık BİZ siz yola devam etmek istemeyen, sanki BİZ sustuk da, onun çığlıklarına kulağımızı tıkamak istiyor gibiyiz, BİZ kulağımızı tıkamaya çalışıp, geçip giden zamanın sorumluluğunu almadıkça, kendi tercihlerimizi sırtlamadıkça, neşemize de hüznümüz kadar sarılmadıkça, olaylar üstümüze geliyor. İnsan yaralarının, acılarının fetişi olur mu ? Oluyor işte...Kanamadığında, kabuk bağladığında bile, dönüp dönüp yaralarımızı tatlı tatlı kaşımak zevk mi veriyor ne? Yaralarından gurur duyup ballandırarak anlatan aslanlar da mevcut aramızda:) Oysa kabullenemediğimiz o yaralar olmadan da güçlü olduğumuz, gücümüzün sırf biricik varlığımızdan geldiği, o yaralara bakmak belki de bir zaman bizi acıyla savurmuş o şeyi atlattığımızı görmek bizi zevk veren; fakat yaşanacak dolu dolu bir hayat varken sırf yaralarımıza böylesine tapınmak, hayatı ve kendi mevcudiyetimizin görkemini küçümsemekten başka bir şey değil mi acaba?


TUTULMALARA VE AĞUSTOS AYI'NA DÖNERSEK:)

Ağustos ayı hızlı başlıyor, önümüzde bir Merkür Gerilemesi, bir AY bir de GÜNEŞ Tutulması var, Aslan Yeni ayı ile başlayan bu süreç , her birimizin hayatından bazen bilinçli kimi zaman dışarıdan görünmez bir el değmişçesine değişik olaylar yaratacak. Bütün burçlara etkisinin hangi alanlarda olabileceğini anlatacağım. Sahneye çıkmak kadar, çıkmamayı istemek de bir tercihtir. Eylemsizlik bazen en hareketli karardır, ki sadece - durmak- bile bu nedenden insanı yorabilir. Bu tutulmalar bizi hayatımızın sahnesine çağırırken, buna kayıtsızlık kalmak büyük yorgunluklara gebe olabilir mi ? Yoruldunuz mu? Sözlerimiz, söylediklerimiz kadar sustuklarımızın da bir yankısı vardır, sustuğunuz şeylerin yankısını duymaya hazır mısınız? Tutulmalar kapıda, Ağustos ayı sadece geçip giderken bile bize türlü hediyeler bırakacak, dilersek bunları bir ders gibi kucaklarız, ya da yaralarımıza tapınmaca oyunu oynamaya devam ederiz, seçim sizin:=))