medya sensin, paylaş!

Aşk Acısından Nasıl Kurtulurum?

tag: aşkyaşam

Hayatta her şeyin bir sonu olduğu bir gerçek. Bir gün “Ben ayrılmak istiyorum.” cümlesini duyup, dünyanın başınıza yıkılma olasılığı her zaman var. Bu tarz kötü olasılıkları düşünmemek ise kendini kandırmaktan başka bir şey değil. “Ben bütün olasılıkları değerlendiririm arkadaş.” ve “Şu an aşk acısı çekiyorum zaten ne yapmalıyım?” diyenler bu yazı tam sizlik…

Dünyanızı başınıza yıkan haberi aldığınız an yapılacak en büyük hatalardan uzak durmakla işe başlayabilirsiniz.

– Kesinlikle kıskandırayım, en yakın arkadaşı ile olup intikam alayım, gidip ayaklarına kapanıp tekrar başlayalım hatalarına düşmeyin. Durumun ne olduğundan daha çok sizi ne gibi durumlarla yargılatacağı çok önemlidir.

– Eski sevgilinizi düşünmenizi engelleyecek en güzel yol çikolata tüketimidir. Evet bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçek. İkili ilişkilerde vücudun salgıladığı serotonin hormonu ve daha bir çok mutluluk hormonu sağlamanıza sebep olur. Bu durum da eski sevgilinizden sizi uzaklaştırmaya yetecek ve artık onu düşünmeyeceksiniz.

– Arkadaşlarınızla çılgın partilere katılıp kafanızı dağıtmanız da muhtemel yollar arasındadır. Sohbet ortamları yerine eğlence ortamlarını tercih etmeniz moralinizin yükselmesine sebep olacaktır. Sosyal ağlarda çok mutlu hissediyor ifadesi kullanmak yerine, etkinlikler düzenleyip bütün arkadaş çevrenizi etrafınıza toplamanız daha mantıklıdır. Gülücükler saçan fotoğraflarınızı da o an ne hissettiğiniz ile birlikte sosyal ağlarda paylaşın.

– Kuaför ve gardırop yenileme işlemlerine başlayın. Size eğlenceli bir uğraş olacağı su götürmez bir gerçektir. Zamanın nasıl geçtiğini anlamayacak ve eskileri hatırlamak için hiçbir sebebiniz olmayacak. Kendinize alacağınız yeni kıyafetler ile biraz kendinizi şımartmanız ise eğlencenin en önemli noktasını oluşturmaktadır. Ayrıca kuaförde saç şeklinizi değiştirmeniz ayrıca havanızı değiştirmeye yetecek bir unsurdur.

– Kısa bir tatille çıkıp kafa dinlemeniz ve hayatınıza bir yenilik katmanız da kafa dağıtıp kendini şımartma yöntemlerinden biridir. Elinizde böyle bir imkan varsa yukarıda anlattıklarımızı tatilde değerlendirin.

Aşk Acısı

Kendinizi şımarttığınız bu yöntemler dışında kısa ve öz öneriler:

  • Ortak arkadaşlarınız ile bir müddet görüşmeyi kesin. Aranızı yapıp tekrar okeye dördüncü kişi olmak istemiyorsanız.
  • İlk iş telefonunuzdan numarasını ve geçmişe ait mesajları silin. Kendinizi bunalıma sokmak istemiyorsanız.
  • Kullanmadığınız kötü alışkanlıklara yönelip kendinize zarar vermeyin. Yeni aşklara yelken açtığınızda kötü alışkanlıklar sizi eksi olarak başlatabilir.
  • Sosyal profillerinizden eskileri takip etmemek adına yeni hesap oluşturabilir yada eskiye dair her şeyi yok edebilirsiniz.
  • Kendinize yeni hobiler edinerek kafanızı başka şeylere yorabilirsiniz. Yeni aşklarınızda faydasını görürsünüz.

Bir önceki yazımız olan Aldatıldığınızı Nasıl Anlarsınız ? başlıklı makalemizde aldatan erkeği anlamak, aldatan erkek davranışları ve aldatılan erkeklerin davranışları hakkında bilgiler verilmektedir.

tag: aşkyaşam