medya sensin, paylaş!

​ARTUKLU KÖY ORTAOKULLAR ARASI FUTBOL ŞENLİĞİ BAŞLADI

Artuklu Köy Ortaokulları Halı Saha Futbol Turnuvası kapsamında 12 Ortaokulun Müdür ve Beden Eğitimi öğretmenleri futbol turnuvasında buluştu.

Gökçe Ortaokulu’nun ev sahipliğini yaptığı, "Mardin- Artuklu Köy Ortaokulları Halı Saha Futbol Turnuvası”, 13 ila 22 Mayıs tarihlerindeki bütün karşılaşmalara ev sahipliği yapacak. Final maçını, 25 Mayıs`ta , 12 köy ortaokulu öğrenci ve öğretmenlerinin hazır bulunacağı, Mardin’in sevilen iki sanatçısı Irmak Karaca ve Yaver Öztürk’ün ücretsiz olarak sahne alacağı, Mardin Büyükşehir Stadyumundaki büyük bir final maçıyla sonlandırılacak.

Öğrenciler arası futbol turnuvasının koordinatörlüğünü yapan Akıncı Ortaokulu Müdürü Metin Aydın, turnuva öncesi yapılan törende söz alarak, “ Birlikte çabalayarak yaratılan ortak değerlerin, geleceğimiz olan öğrenciler için kalıcı bir miras olacağına inanıyoruz. Bu yüzden, başta Artuklu Milli Eğitim Müdürlüğüne ve bu turnuvada emeği geçen tüm öğrenci, müdür ve beden eğitimi öğretmenlerimize teşekkürler ediyoruz. ” dedi. Turnuvaya destek amacıyla gelen Akıncı İlköğretim Okulu Müdürü İlhan Keleş , Eryeri Ortaokulu Müdürü Davut Güngörmüş , Yaylı Ortaokulu Müdürü Mehmet Sadık Abdulhadioğlu , Ortaköy Atatürk Ortaokulu Müdür Yardımcısı Feyzi Çelik , Dara Ortaokulu Müdürü Selahattin Demir ve Gökçe Ortaokulu Müdürü Hamdullah Özkan , turnuvanın amacı üzerine yaptıkları kısa konuşmalarla maçlara geçildi. Futbol Turnuvasında ilk maç Ortaköy Atatürk Ortaokulu ve Gökçe Ortaokulu arasında oynandı. Maçın başından itibaren Gökçe Ortaokulu öğrencilerinin baskın olduğu bu ilk karşılaşmayı Gökçeli öğrenciler net bir skorla ( 3-0 ) kazanmayı bildi. 25 dakikalık, iki yarı üzerinden süren halı saha maçlarının ikincisinde ise, Akıncı Ortaokulu ile Eryeri Ortaokulu öğrencileri karşı karşıya geldi. Çetin geçen karşılaşmayı, halı saha deneyimi olan Akıncı Ortaokulu öğrencileri tecrübesiyle ( 6-3 ) kazandı. Eryeri Ortaokulu öğrencilerinin azmi ise izleyenlerin takdirini kazandı.

“ Biz Birlikte Köy Okuluyuz! ” sloganıyla başlayan, "Mardin- Artuklu Köy Ortaokulları Arası Bahar Futbol Turnuvası" için gönüllü hakemlik yapan, Gökçe Lisesi Müdür Yardımcısı Tahsin Karaalp ’in başarılı yönetimiyle başlayan futbol turnuvası, ilk gün itibariyle ilgiyi üzerine toplamış görünüyor.